MESLEKİ EĞİTİM ÇALIŞTAYI

Konya ve Karaman'da eğitim öğretim hizmeti veren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlerine yönelik düzenlenen çalıştayın ilk konuşmacısı, MEVKA Genel Sekreteri Savaş Ülger oldu. Dünyadaki son gelişmelerin insanları yeni üretim arayışlarına yönelttiğini belirten Ülger, mesleki eğitimin önemine dikkat çekti.

30-04-2019 20:50

Haberler � EĞİTİM


ANKARA (e-ha) Konya ve Karaman'da eğitim öğretim hizmeti veren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlerine yönelik düzenlenen çalıştayın ilk konuşmacısı, MEVKA Genel Sekreteri Savaş Ülger oldu. Dünyadaki son gelişmelerin insanları yeni üretim arayışlarına yönelttiğini belirten Ülger, mesleki eğitimin önemine dikkat çekti.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Konya ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından organize edilen Mesleki Eğitim Çalıştayı Açılış Programı, 30 Nisan 2019 tarihinde Ramada Otel'de gerçekleşti.
Konya ve Karaman'da eğitim öğretim hizmeti veren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlerine yönelik düzenlenen çalıştayın ilk konuşmacısı, MEVKA Genel Sekreteri Savaş Ülger oldu. Dünyadaki son gelişmelerin insanları yeni üretim arayışlarına yönelttiğini belirten Ülger, mesleki eğitimin önemine dikkat çekti. Mesleki ve teknik eğitimin yaygınlaşması ve kalitesinin artmasında kalkınma ajanslarının üzerine çok büyük görevler düştüğünü de ifade etti. MEVKA olarak bu sürece gerekli destek verme adına bu çalıştaya destek olduklarını söyleyerek çalıştığın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz da yaptığı konuşmada her ortamda ve her fırsatta mesleki eğitimi gündeme aldıklarını söyledi. Bir ülkenin kalkınması ve dünyada söz sahibi olması için mesleki eğitimin öneminin çok fazla olduğunu belirten Yılmaz bu çalıştayın somut bir adım olması açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Çalıştaya katılan okul yöneticilerinden, mesleki eğitimin doğru idrak edilmesi için bulundukları her ortamda gerekli hassasiyeti göstermelerini de isteyen Yılmaz ülkemizin gelişmesinin mesleki eğitimin gelişmesine bağlı olduğunu belirtti. MEVKA yetkilileri başta olmak üzere emeği geçen herkese İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkürlerini iletti.
Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de çalıştaya katılan okul yöneticilerinin görüş alışverişinde bulundukları masaları ziyaret ederek onlarla sohbet etti.
Programa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, MEVKA Genel Sekreteri Ülger ve Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz'ın yanı sıra KOP İdaresi Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Tongur, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ile Karaman ve Konya'daki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi müdürleri katıldı. 
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : MESLEKİ - EĞİTİM - ÇALIŞTAYI - - - -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri