Mevlana Üniversitesi

Mevlüt Yiğit

24-04-2013 07:00


Türkiye Cumhuriyeti`nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal için her yıl yapılan anma etkinlikleri bu yıl da Konya`da düzenlendi. Merhum cumhurbaşkanının vefatının 20. sene-i devriyesinde yapılan anma etkinlikleri çerçevesinde Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği’nin düzenlediği, Mevlana Üniversitesi’nin ve Konya`daki tüm resmî kurumların da desteği ile panel ve Mevlid-i Şerif programları yapıldı.

Konya Valiliği’nin öncülüğünde Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği’nin organize ettiği anma programları 20 ve 21 Nisan tarihlerinde olmak üzere 2 gün boyunca devam etti. 

Anma Etkinlikleri 20 Nisan tarihinde saat 10:00`da Mevlana Üniversitesi Fuaye alanında açılan resim sergisi ile başladı, resim sergisinin ardından saat 17:00`da Mevlana Üniversitesi konferans salonlarında “Turgut ÖZAL” konulu panel düzenlendi. 

Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahattin Adam`ın oturum başkanı olarak katıldığı panele, Adalet Eski Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu, Devlet Eski Bakanı ve Konya Milletvekili Mehmet Keçeciler, Devlet Eski Bakanı Hüsnü Doğan ve PTT Eski Genel Müdürü M. Emin Başer panelist olarak katıldı.  

Mahmut Oltan SUNGURLU “merhum Turgut ÖZAL, her şeyin kanun çıkarılarak çözülmeyeceğini bilecek kadar zeki bir insandı” dedi. 

Hüsnü DOĞAN “ekonomide ve demokraside devamlılığın sağlanması için zemin hazırladı” derken, Mehmet KEÇECİLER “canını vatanı uğrunda feda eden bir insandı” dedi. M. Emin BAŞER “ millete kaybolan özgüvenini kazandırdı, hoşgörü kültürünü kazandırdı” dedi. 

Panelin Ardından Mevlana Üniversitesi`nde konuklara akşam yemeği olarak Konya Pilavı ve çay ikram edildi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN