MÜLTECİLERİN KORUNMASINDA HAKLAR ve SOSYAL UYUM

MÜLTECİLERİN KORUNMASINDA HAKLAR ve SOSYAL UYUM

Konya’daki Suriyeli çocukların okullaşma oranları her geçen gün daha da artıyor ve bu oranı artırmaya yönelik çalışma ve gayretler de devam ediyor.

01-06-2019 08:16

Haberler � TÜRKİYE


ANKARA (e-ha) Konya’daki Suriyeli çocukların okullaşma oranları her geçen gün daha da artıyor ve bu oranı artırmaya yönelik çalışma ve gayretler de devam ediyor.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; BM (Birleşmiş Milletler) Yüksek Komiserliği tarafından Konya’daki Suriyelilerin genel durumlarının görüşüldüğü Mültecilerin Korunmasında Haklar ve Sosyal Uyum Toplantısı, 31 Mayıs 2019 tarihinde Konya Anemon Otel’de gerçekleştirildi.
Toplantıya katılan İl Milli Eğitim MüdürüSeyit Ali Büyük yaptığı konuşmada Konya’daki Suriyeli çocukların okullaşma oranlarının her geçen gün daha da arttığını ve bu oranı artırmaya yönelik çalışma ve gayretlerinin devam ettiğini söyledi.
Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nadi Soylu, BM Yüksek Komiserliği görevlileri ve ilgili STK’ların temsilcileri katıldı.  
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : MÜLTECİLERİN - KORUNMASINDA - HAKLAR - ve - SOSYAL - UYUM -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri