Nesilden Nesile Yönetim Akademisi Katılımcılarına Sertifika

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Cryocan Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Urhan; “Türkiye'deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesine ve ülke ekonomisinin daha sağlıklı, istikrarlı büyümesine destek olmak amacıyla İzmir'de kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, yedi senede 181 aile şirketi ve toplamda 600 aile üyesine ulaştı.

13-06-2019 01:01

Haberler � EKONOMİ


ANKARA (e-ha) TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Cryocan Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Urhan; “Türkiye'deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesine ve ülke ekonomisinin daha sağlıklı, istikrarlı büyümesine destek olmak amacıyla İzmir'de kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, yedi senede 181 aile şirketi ve toplamda 600 aile üyesine ulaştı.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; ING Bank ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğiyle aile şirketlerini geleceğe hazırlamak ve kurumsallaşma süreçlerine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ING Bank, Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'nin sertifika töreni, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği katkılarıyla İstanbul'da gerçekleşti. TAİDER Yönetim Kurulu ve Cryocan 1. nesil üyesi Tekin Urhan'ın konuşmacı olduğu sertifika töreninde 13 kişi 168 saatlik eğitim süresinin sonunda sertifika alarak mezun olmaya hak kazandılar. 
ING Bank ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) tarafından aile şirketlerinin sürdürülebilirliği ve yeni nesillere uzun vadeli katma değer yaratması hedefiyle hayata geçirilen Nesilden Nesile Yönetim Akademisi programının TAİDER katkılarıyla hazırlanan sertifika töreninde kurumsallaşmanın aile şirketlerinin nesiller boyu güçlü ve sürdürülebilir büyümesine katkısı ve Türk aile şirketlerinin ülke ekonomisinde üstlendikleri liderlik ve istihdam sağlamadaki yüksek önemleri konuşuldu. 
Toplam üretiminin yüzde 80'ini 60 ülkeye ihraç eden, 32 ülkede marka tesciline sahip Cryocan Aile şirketinin kuruluş hikayesinden bahseden TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Cryocan Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Urhan; “Türkiye'deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesine ve ülke ekonomisinin daha sağlıklı, istikrarlı büyümesine destek olmak amacıyla İzmir'de kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, yedi senede 181 aile şirketi ve toplamda 600 aile üyesine ulaştı. Hızla büyümeye devam eden derneğimiz, artan il temsilcilikleri ve her biri ayrı bir dernek gibi çalışan komiteleri ile Anadolu'da daha fazla aile şirketine ulaşmayı hedefliyor. 
Hayata geçirdiğimiz proje ve etkinliklerden kısaca bahsedecek olursak; Türkiye ekonomisine yön veren aile şirketlerine özgü, dünyada ilk ve tek sürdürülebilirlik projesi TAİDER Kuzey Yıldızı Ödülleri derneğimiz tarafından hayata geçirildi. Aile şirketlerinin kendilerini ölçümleyebilme fırsatı yakaladığı, şirketleri özelinde hazırlanan değerlendirme raporu sayesinde gelişmiş ve geliştirilecek alanlarını tespit etme imkânı elde ettikleri bu proje, şirketini gelecek nesillere taşımak isteyen aileler için büyük önem taşıyor. Yine, her yıl gerçekleştirdiğimiz TAİDER Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi ile aile işletmesi sahipleri, aile işletmeleri üst düzey yöneticileri, genç nesil temsilcileri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan katılımcılar ilham verici deneyimlerin ve en iyi uygulamaların paylaşımına tanıklık ediyorlar. 
Son iki Zirve'mizde Ali Koç ve Ali Sabancı açılış konuşmacımız idi. Bu sene 1-2 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul'da ‘Değişim Rüzgarını Yönetmek' temasıyla gerçekleşecek olan 7. Zirve'mizin açılış konuşmacısı ise Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner olacak. Gerek mesafeler gerekse yoğun iş temposu nedeniyle ulaşamadığımız aile şirketleri ve paydaşlarımıza ulaşmak, TAİDER faaliyetleri ve bilgi birikimini aktarmak amacıyla ‘İş'te Aile Dergi'mizi çıkarıyoruz. Geçtiğimiz aylarda 4. sayısı yayımlanan dergimizin 5. sayısının hazırlıkları devam ediyor. Gerçekleştirdiğimiz çeşitli paneller, aileler buluşmaları, üye ziyaretleri ile üyelerimiz ve aile işletmesi sahiplerine ailenin ve şirketin nesiller boyu sürdürülebilirliği konusunda bilgi ve deneyim paylaşımı sağlamaya çalışıyoruz. Son olarak ise bu bilgi ve deneyim paylaşımı misyonumuzu sanat ile harmanlayarak TAİDER Forum Tiyatro Projesi'ni hayata geçirdik. 
Oyuncularının gönüllü TAİDER Üyelerinden oluştuğu Devr-i Oyun/cak'ın mayıs ayı içerisinde İzmir ve Ankara'da gerçekleşen ilk gösterimlerinde ne kadar doğru ve etkili bir adım attığımızı fark ettik. Ben eminim ki, TAİDER'in öncüsü olduğu bu hareket Anadolu'nun dört bir yanına ulaşacak ve aile şirketlerinin ülkemiz ekonomisinin kalkınmasındaki rolünü daha da güçlendirecektir.” dedi. Urhan, “BÜYEM ve ING Bank tarafından hayata geçirilen ‘Nesilden Nesile Yönetim Akademisi'nin programı sayesinde aile şirketindeki gençlere işbaşında eğitim alma imkânı sağlanmakla birlikte; yeni nesillere yönetim, organizasyon, pazarlama, finans, proje yönetimi gibi farklı alanlarda deneyim kazandırarak; şirketlerin sürdürülebilirlik ve kurumsallaşma çalışmaları desteklenmektedir” dedi. 
Aile İşletmeleri Derneği, ülkemiz aile işletmelerinin yüksek performanslı, uluslararası yönetim ilkelerine sahip, ülkemize değer yaratan ve sürdürülebilir kurumlar haline gelmelerine destek veren, üyelerinin en iyi uygulamaları ve çözüm gerektiren sorunları paylaşabilecekleri, dünyanın önde gelen aile şirketleri ile iletişim kurabilecekleri ve gelecek nesillerini geliştirebilecekleri önder kurumdur. Türkiye'deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesi, ülkemiz ekonomisinin daha sağlıklı ve kalıcı büyümesine destek olmak amacıyla 2012 yılında kurulmuştur ve 65 ülkede 3700 iş ailesinin buluştuğu İsviçre merkezli Uluslararası Aile İşletmeleri Ağı (Family Business Network International) Türkiye paydaşıdır.
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri