Öğrenciler kendi tasarladıkları elektirikli araçla dereceye girme peşinde

Yozgat Bozok Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Alternatif Enerjili Araç Yarışları Elektromobil kategorisinde ürettikleri elektirikli araçla TÜBİTAK bünyesinde düzenlenen yarışlara iddialı girmeye hazırlanıyor.

27-03-2015 00:06

Haberler � TÜRKİYE


YOZGAT (CİHAN)- Yozgat Bozok Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Alternatif Enerjili Araç Yarışları Elektromobil kategorisinde ürettikleri elektirikli araçla TÜBİTAK bünyesinde düzenlenen yarışlara iddialı girmeye hazırlanıyor.

Bozok Üniversitesi geçen yıl katıldığı TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları Elektromobil kategorisinde ürettikleri araçla 48 üniversite arasından 8.lik elde ederek başarılı bir yarışma geçirmişlerdi. Bu sene ikinci defa katılacakları yarışmadan daha iyi bir derece beklediklerini belirten 3M-Elektro Grubu kaptanı Tunahan Demir ve takım sözcüsü Umut Gül, çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Araçta iki motorun olduğunu şanzıman ve diferansiyel bulunmadığını söyleyen Tunahan Demir, "Bunları elektronik aksamını kendi imkanlarımızla yaptık. Kendi motorumuzu imal etmek ve diğer eksikliklerin giderilmesi için maddi anlamda desteğe ihtiyacımız var. Elektrikli araçlarla ilgili son yıllarda Türkiye

YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri