ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİ MÜZEYE

Mevlüt Yiğit

15-08-2014 07:00


Ölçü ve tartı aletlerinin kullanımına son verildi.

Yıllardır hayatı kolaylaştırdığı iddia edilerek hayatın her köşesine derinliğine sızmış olan ölçü ve tartı aletlerinin kullanımına son verildi. Bundan sonra herhangi bir şeyin uzunluğu veya kısalığı ölçülemeyecek. Ağırlığı veya hafifliği hakkında bilgi verilemeyecek. Sıcaklığı veya soğukluğu sorgulanamayacak. Tüm cetvellerin kırıldığı ülkede bir şeyin doğruluğu, veya yanlışlığı savunulamayacak.

Yanlarında ölçü ve tartı aletlerini bulunduranlarla bunları kullananlar hakkında yargılanmaya gerek kalmaksızın ceza verilecek. Kantar, terazi, metre, mezro, cetvel, litrelik ve benzer aletler sadece tarihte silah icat edilmezden önce insanların kullandıkları ağaç ucuna tutturulmuş keskin taş parçalarının olduğu müzeye kaldırılmasına karar verildi.

Trafik kuralları da değişiyor 

Herkesin kavşaklarda uyduğu sarı-kırmızı-yeşil renkleriyle uygulanan, hazırlan-dur-geç kuralına da son verildi. Yolların sağından gidip solundan gelme kuralı da ikinci bir emre kadar son verildi.

Gerçekliği Olmayan Anayasa ve Yasalar

Kitaplarda yazdığı iddia edilen, aslında gerçekliği olmayan Anayasa, Yasa, yönetmelik, yönerge ve tüzük gibi hayali olguların hiç olmadığı, insanların bunları çocuk oyunlarındaki evcilik oynar gibi aralarında telaffuz ettikleri, dolayısıyla olmayan şeylerin hayata ait bir bağlayıcılığı olmadığı için kaldırılmasına bile gerek görülmeden yokluğuna hükmolunmuştur.

Matematik kuralları da değişiyor

Bundan sonra iki kere iki dört edemeyecek. Kral kaç edeceğine karar verirse karşılık olarak o yazılacak. 

Kurallara gerek olmadan ve ölçülere ihtiyaç duyulmadan özgürce yaşanılacak hayatta herkesin mutlu olacağı iddia edildi.*

Evliliklerde nikaha gerek kalmayacak. İsteyen istediği kişi ile (uyuşturucu almak kaydıyla) istediği şekilde düşüp kalkabilecek. 

 *Zaytung.com'dan özür diliyoruz.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN