Oyun bilgisayarı satışları 5 kat arttı

Platformun verileri, tüm zamanların en gözde karne hediyelerinden bisikletin de popülerliğini hâlâ sürdürdüğünü ortaya koydu. Buna göre, aynı dönemde GittiGidiyor'da bisiklet satışlarının yüzde 50 oranında artış gösterdiği bilgisine ulaşıldı.

20-06-2019 11:01

Haberler � TEKNOLOJİ


ANKARA (e-ha) Platformun verileri, tüm zamanların en gözde karne hediyelerinden bisikletin de popülerliğini hâlâ sürdürdüğünü ortaya koydu. Buna göre, aynı dönemde GittiGidiyor'da bisiklet satışlarının yüzde 50 oranında artış gösterdiği bilgisine ulaşıldı.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Okullar kapandı, öğrenciler karnelerini aldı. Yoğun geçen eğitim-öğretim döneminin ardından çocuklarını sevindirmek isteyen ebeveynler elektronik hediyeleri tercih etti. Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un verilerine göre; okulların kapanmasından önceki haftada mayıs ayının son haftasına kıyasla oyun bilgisayarı satışlarında 5 kat, elektronik scooter satışlarında 2,5 kat artış yaşandı. Yine bu dönemde bisiklet satışları yüzde 50 yükseldi.  
Yoğun geçen eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler karnelerine kavuştu. Anne-babaların karne hediyesi seçimlerinde ise elektronik ürünler öne çıktı. Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un paylaştığı verilere göre; okulların kapanmasından önceki haftada mayıs ayının son haftasına kıyasla oyun bilgisayarı satışlarında 5 kat artış yaşandı. Ayrıca elektronik scooter satışlarında ise 2,5 kat gözlendi. 
Tüm zamanların karne hediyesi bisiklet hâlâ revaçta
Platformun verileri, tüm zamanların en gözde karne hediyelerinden bisikletin de popülerliğini hâlâ sürdürdüğünü ortaya koydu. Buna göre, aynı dönemde GittiGidiyor'da bisiklet satışlarının yüzde 50 oranında artış gösterdiği bilgisine ulaşıldı. 
Karne dönemi satışlarını değerlendiren GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin, “Teknolojiyle iç içe yaşayan çocukların karne hediyesi beklentilerinin de değiştiğini görüyoruz. Günümüzde çocuklar teknolojik ürünlere daha fazla ilgi gösteriyor. Bu sebeple karne dönemlerinde oyun bilgisayarı, elektronik scooter gibi ürünlerde yüksek satış oranları yakalanıyor” dedi.
GittiGidiyor hakkında
2001 yılında kurulan ve Türkiye'nin ilk online pazaryeri olan GittiGidiyor, 2011 yılında global e-ticaret devi eBay'in çatısı altına girdikten sonra sektördeki öncü konumunu daha da güçlendirdi. 23 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan GittiGidiyor, avantajlı fiyatlarla milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan; bireysel satıcılar, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp işlerini büyüttüğü güvenli bir alışveriş platformudur. 50 kategoride 15 milyon ürün çeşidiyle farklılaşan GittiGidiyor, ödemeleri %100 güvence altına alan ödeme-onay sistemi “Sıfır Risk” kullanır. Saniyede 1 ürünün satıldığı site, 9 milyon kez indirilen mobil uygulamalarıyla ve mobil cihazlara uyumlu alışveriş ekranlarıyla satışının %50'sini mobilden gerçekleştirmektedir. Great Place to Work tarafından belirlenen Türkiye'nin En İyi İşverenleri-2019 listesinde 1'inci olan GittiGidiyor, işyerinde çeşitlilik politikası ve uygulamalarıyla Diversity Özel Ödülü'nü de almaya hak kazanmıştır.
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : Oyun - bilgisayarı - satışları - 5 - kat - arttı - - -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri