Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yüzlerde Tebessüm

Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yüzlerde Tebessüm

Farklı okulların müdürleriyle iletişime geçerek whatsApp irtibat numarası bırakan Enderun Lisesi öğrencileri hayali olan kardeşlerinin bu numara üzerinden kendilerine hayalini ulaştırmasını sağlıyor. Kermes gibi etkinlikler düzenleyerek kendi çabalarıyla maddi olanak sağlayan öğrenciler, iletişime geçen yetim kardeşlerine hayallerini sürpriz yollarla (kargo, öğrenci evde yokken eve bırakma) ulaştırıyorlar.

26-02-2019 14:22

Haberler � EĞİTİM


ANKARA (e-ha) Farklı okulların müdürleriyle iletişime geçerek whatsApp irtibat numarası bırakan Enderun Lisesi öğrencileri hayali olan kardeşlerinin bu numara üzerinden kendilerine hayalini ulaştırmasını sağlıyor. Kermes gibi etkinlikler düzenleyerek kendi çabalarıyla maddi olanak sağlayan öğrenciler, iletişime geçen yetim kardeşlerine hayallerini sürpriz yollarla (kargo, öğrenci evde yokken eve bırakma) ulaştırıyorlar. 
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Hayalleri Gerçekleştir, Yüzlerde Tebessüm Ol. Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileriyle birlikte yetim öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyor. ‘Hayalleri gerçekleştir, yüzlerde oluşan tebessümde senin de katkın olsun’ sloganından yola çıkan Özel Enderun Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri çevrelerinde bulunan okullardaki yetim kardeşlerine ulaşarak onların hayalini gerçekleştiriyor. Farklı okulların müdürleriyle iletişime geçerek whatsApp irtibat numarası bırakan Enderun Lisesi öğrencileri hayali olan kardeşlerinin bu numara üzerinden kendilerine hayalini ulaştırmasını sağlıyor. Kermes gibi etkinlikler düzenleyerek kendi çabalarıyla maddi olanak sağlayan öğrenciler, iletişime geçen yetim kardeşlerine hayallerini sürpriz yollarla (kargo, öğrenci evde yokken eve bırakma) ulaştırıyorlar. Böylece hem hayallerin gerçekleşmesini hem de yapılan iyiliğin gizli kalmasını sağlayarak hediyeleşmenin daha hayırlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlıyorlar. Konu ile ilgili olarak Okul Müdürü Said TURGUT “Yardımlaşma ve hediyeleşme dinimizin emrettiği ve kültürümüzde hassas olunması gereken konuların başında gelmektedir. “Bir kimse sırf Allah rızâsı için bir yetimin başını okşarsa elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap yazılır…” şeklinde buyuran peygamber efendimizin ümmetleri olarak öğrencilerimize bu konularda destek vermeye ve farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Böylece yetim kardeşlerimizin mutlu olmasına vesile olmuş oluyoruz. Bundan sonraki süreçte de çalışmayı devam ettirerek Konya geneline yaymayı düşünüyoruz.” yorumunda bulundu.
 
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri