ÖZGENÇ, YABANCI OYUNCU VARSA YABANCI HAKEM DE OLMALI

Son zamanlarda Türk hakemlerinin hatalı kararları tartışma yaratırken, geçen hafta oynanan maçlar ve verilen hatalı kararlar tartışmaları son noktaya getirdi.

20-10-2015 15:05

Haberler » SPOR


Son zamanlarda Türk hakemlerinin hatalı kararları tartışma yaratırken, geçen hafta oynanan maçlar ve verilen hatalı kararlar tartışmaları son noktaya getirdi.

Keza futbolda bir haftayı daha hakemleri tartışarak geçirdik.. Ve yine bazı takımlarımıza kıydılar. Yine emeklerini gasp ettiler. Gene haksızlık yaptılar, kahrettiler, sporseverleri çileden çıkarttılar... Örneğin Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor'un Galatasaray'a ve Torku Konyaspor'a yenilmesinin en başlıca nedeninin hakemler olduğu açık.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), gerçekten Türk futbolunun kalkınmasını istiyorsa yabancı oyuncuların sayısını artıracağına yanlış kararlar ile Türk futbolunu çığırından çıkaran hakemler yerine adaletli yabancı hakemleri ülkemize getirmenin gayretinde olmaları lazım.

Hakem müessesesi bir takım çevrelerin tekelinde olduğu görülüyor. Türk Futboluna kalite gelebilmesi için öncelikle bu tekel yıkılmalı. Ayrıca hakemlik rant kapısı olarak görülmemeli.

Özgenç, Bu sene futbolun suyu çıktı. yönetimler, federasyonlar, futbolcular tonla hata üstüne hata yapıyorlar doğrudur ama artık bu işin hakem yönünü de basit tartışmaların içinden çıkarıp konuşmak lazım. Geçici bir form kaybından veya MHK üzerinde oynanan oyunlardan söz etmiyoruz. Türk hakemliği bu sene iflas etti, önceki yıllara göre bu sefer teslim bayrağını çekti. Her hafta gerek yan hakemleri gerekse orta hakemleri olsun maçlara damgalarını vuruyorlar. Güven vermiyorlar, izleyende huzur bırakmıyorlar...

En başta Trabzonspor, bazı hakemler tarafından adeta doğranıyor. Örneğin G.Saray maçında Cüneyt Çakır, Trabzonspor

Etiketler : ÖZGENÇ - - YABANCI - OYUNCU - VARSA - YABANCI - HAKEM - DE - OLMALI -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN