Panasonic projektörleri ile dünyanın en büyük kalıcı video enstelasyonu

QMA'nın MEJV, RES ve DFI ile ortaklaşa yaptığı çalışmalar, tüm film içeriklerinin her biri farklı yüksek çözünürlüklü video içeriklerini yeniden üretmelerine olanak veren Avolites Ai Yazılımını çalıştıran 172 medya sunucusu platformunun kullanılarak yayınlanmasını sağladı.

25-06-2019 12:33

Haberler � TEKNOLOJİ


ANKARA (e-ha) QMA'nın MEJV, RES ve DFI ile ortaklaşa yaptığı çalışmalar, tüm film içeriklerinin her biri farklı yüksek çözünürlüklü video içeriklerini yeniden üretmelerine olanak veren Avolites Ai Yazılımını çalıştıran 172 medya sunucusu platformunun kullanılarak yayınlanmasını sağladı.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Panasonic Business, Katar Ulusal Müzesi'nde MEJV (Man Empty Joint Venture), RES (Realtime Environment Systems Ltd) ve DFI (Doha Film Enstitüsü) ile birlikte çalışarak dünyanın en büyük kalıcı video projeksiyon ensteleasyonunu bir araya getirdi. 
Panasonic Business, Katar Ulusal Müzesi'nde MEJV (Man Empty Joint Venture), RES (Realtime Environment Systems Ltd) ve DFI (Doha Film Enstitüsü) ile birlikte çalışarak dünyanın en büyük kalıcı video projeksiyon ensteleasyonunu bir araya getirdi. 
QMA, saha genelinde AV tasarımının yanı sıra sergileri ve ziyaretçi deneyimlerini düzenlemek, yapılandırmak ve sunmak için MEJV ile birlikte çalıştı. 
27 Mart Çarşamba günü resmi açılışını yapan ve yan yana konmuş 130 diskten oluşan Katar Ulusal Müzesi, Mimar Ateliers Jean Nouvel tarafından yerel çöl gülünü temsil edecek şekilde tasarlandı. Doha kentinin simge yapılarından biri olan müze, LEAF (Leading European Architects Forum) tarafından ‘2017 Yılı En İyi Cephe Tasarımı ve Mühendisliği' ödülüne layık görüldü. 
Gösterişli dış cephesinin yanı sıra, müzenin içi de dünyanın dört bir yanındaki sürükleyici ve deneysel müzeler için bir model oluşturuyor. AV teknolojisi, ziyaretçileri son derece özgün galeriler ve ‘Başlangıçlar, Katar'da Yaşam ve Ulusun İnşası' adlı üç bölüm hakkında bilgilendirmek üzere tasarlanmış yerel içeriğin üretimi için bir zemin görevi görüyor. 
QMA'nın MEJV, RES ve DFI ile ortaklaşa yaptığı çalışmalar, tüm film içeriklerinin her biri farklı yüksek çözünürlüklü video içeriklerini yeniden üretmelerine olanak veren Avolites Ai Yazılımını çalıştıran 172 medya sunucusu platformunun kullanılarak yayınlanmasını sağladı. 
Bu çalışmada AV teknolojisini seçen tarafta DFI, MEJV ve RES yer aldı. Yaptıkları seçimin sonucunda 112 adet Panasonic 4K projektörü sekiz galeriye kuruldu ve çalışmada dokuz farklı yerel film yönetmenine ait içeriklerin projeksiyon haritalama yöntemiyle 3 boyutlu olarak yansıtılması hedeflendi. Proje için en yüksek kalitede 4K içerik sağlayan 3 Çipli DLP™ lazer diyotlara sahip olması nedeniyle PT-RQ13K seçildi. 
Proje için aynı zamanda projektörleri müze odalarına, sergiye ve binanın dört bir yanına yerleştirme esnekliği sağlamak için mümkün olan en küçük alana sığabilecek projektörlere de ihtiyaç duyuldu. 
Realtime Environment Systems Ltd. Genel Müdürü Mark Calvert, "Kapsamlı pazar araştırmamızdan sonra PT-RQ13K'lerin en iyi görüntü kalitesine sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda en kompakt projektörlerden biri olduğunu ve kurulum ihtiyaçları açısından ideal olduğunu gördük. İçerik, bugüne kadarki ziyaretçi deneyimlerinde ve müzelerde en son teknoloji ürünü projeksiyon haritalamanın ve hikaye anlatıcılığının en etkileyici kullanımı için bir görsel sunuyor. Projektörlerin ürettiği 4K görüntüler ve Ai'ye özel AiM Codec sayesinde tüm görüntüler son derece kaliteli. Bu birlikteliğin muhteşem filmleri görüntülerken sergilediği performanstan oldukça memnun kaldık." 
Müzenin dört bir yanında Katar tarihinin ve kültürünün geçmişi ile bugününü bir araya getiren çeşitli içerikler sergileniyor. Yedi galeride bölgedeki sergiler, koleksiyonlar ve zaman hakkında ayrıntılı bir hikaye anlatmak üzere tasarlanmış tabandan tavana sanat filmleri bulunuyor. 
Mark Calvert görüşlerini, "Müzenin kapılarını halka açmasını ve NMoQ ile MEJV'nin tam olarak yapmaya çalıştıkları şey olan ziyaretçilerin Katar kültürünü doyasıya deneyimlemelerini izlerken çok heyecanlandık. AV teknolojisi ve üretilen içerik sayesinde bu ülkenin tarihi geniş kitleler açısından daha kolay erişebilir ve daha ilgi çekici bulunuyor. Panasonic gibi iş ortaklarımızın çalışmaları olmadan bunu başaramazdık. Nihai sonucu gördüğümüzde, son beş yıl içinde sarf edilen yoğun emeklerin boşa gitmediğini fark ettik" şeklinde açıkladı. 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) teknolojinin arka planda uyum içinde çalışmasını ve şirketlerin özgürce çalışarak başarıya ulaşmalarını kendisine görev edinmektedir. PSCEU'ya göre teknoloji her şeyden önce kusursuz bir işlev göstermelidir. Teknolojik yeteneklerinin arka planda uyum içinde çalıştığına güvenerek sadece müşterilerine odaklanan şirketler başarılı olabilirler. Bu yüzden PSCEU, kurumsal başarı için itici güç olarak, kendisini, müşterilerinin çalışma şekilleriyle son derece uyumlu ve neredeyse görünmez bir şekilde çalışan ürün ve çözümleri geliştirmeye adamaktadır. 
PSCEU altı ürün kategorisinden oluşmaktadır:
Uzaktan kamera, stüdyo kamera ve ENG P2HD'lerde mükemmel bir fiyat-performans ve sorunsuz işlem sağlayan Yayın & ProAV, hikâyeyi en yüksek kaliteli ürün ve çözümlerle anlatma özgürlüğü sunar. VariCam'in sinema kamera modelleri ve EVA1'in gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle olan uyumu; bu ürünleri sinema, televizyon, belgesel ve canlı etkinlik prodüksiyonu için en uygun çözüm yapmaktadır.
Dünyanın önde gelen telefon sistemleri, SIP terminal cihazları ve profesyonel ağ tarayıcılarını sunan İletişim Çözümleri, bağlantı yerine iletişime odaklanma özgürlüğü sunmaktadır.
Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar, kurumsal tablet, el terminalleri ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemleriyle mobil çalışanların verimliliklerini artırmasına yardımcı olan Kurumsal Mobil Çözümler. Avrupa'da pazar lideri olarak Panasonic'in dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet satışlarında 2017 yılında yüzde 57'lik pazar payı bulunmaktadır (VDC Research, Mart 2018).
Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ve endüstri uygulamaları üreten Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM kamera çözümleri sunarak; kullanıcılarına görülemeyeni görme özgürlüğünü sunmaktadır.
Kanıtlanmış bir kalite sunan CCTV görüntüsü mirası üzerine kurulan Güvenlik Çözümleri. Son derece güvenilir, gelişmiş teknolojik kamera ve görüntü kaydetme sistemlerini kullanan çözümler, tüm çevresel şartlarda en yüksek görüntü kalitesi sunarak kullanıcılarına güvende hissetme özgürlüğü sunmaktadır.
Profesyonel görüntü ve projektör yelpazesi sunan ve Görsel İşitsel profesyonellerine yaratma özgürlüğü sağlayan Görsel Sistem Çözümleri. Pazarda yüzde 39 pazar payı ile Avrupa'nın yüksek parlaklık projektörü pazarına liderlik etmektedir (Futuresource >5klm FY17 Q3. 4K & dijital kamera hariç).
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 591 yan kuruluşu ve 88 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yıl için 61,4 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinden gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri