Panasonic'ten Hayat kurtaran teknoloji

Panasonic'ten Hayat kurtaran teknoloji

Olson, “Hem ekibimizin hem de ekipmanımızın omuzlarına yük bindiren ağır koşullarda çalışıyoruz. Ateşi söndürürken tableti elimden bırakmam gerekebiliyor, ki tablet de sıcaklığa dayanabiliyor. İşimizi yaparken sıkça su kullandığımızdan bahsetmiyorum bile. Suya, ısıya, soğuğa, darbeye ve güneş ışığına dayanamayan cihazın bizim işimizde hiçbir işlevi yok. Panasonic TOUGHBOOK G1, işimizi daha etkili bir şekilde yapmamıza yardımcı olan bir araç” dedi.

30-04-2019 11:11

Haberler � TEKNOLOJİ


ANKARA (e-ha) Olson, “Hem ekibimizin hem de ekipmanımızın omuzlarına yük bindiren ağır koşullarda çalışıyoruz. Ateşi söndürürken tableti elimden bırakmam gerekebiliyor, ki tablet de sıcaklığa dayanabiliyor. İşimizi yaparken sıkça su kullandığımızdan bahsetmiyorum bile. Suya, ısıya, soğuğa, darbeye ve güneş ışığına dayanamayan cihazın bizim işimizde hiçbir işlevi yok. Panasonic TOUGHBOOK G1, işimizi daha etkili bir şekilde yapmamıza yardımcı olan bir araç” dedi.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Panasonic'in çevik tableti TOUGHBOOK G1, daha verimli iş çıkarabilmeleri için Norveç'teki Sandefjord İtfaiyesi'ne yardımcı oluyor. En hızlı rotayı gösteren GPS özelliği ve diğer acil durum hizmetleri kurumlarında çalışanlarının neye ihtiyaç duyacağını gösteren raporlama aracı, itfaiye çalışanlarının hayat kurtarmasına yardımcı oluyor. 
Sandefjord İtfaiyesi'nin çalışanları ihbarlara giderken her zaman araçlarında Panasonic TOUGHBOOK G1 bulunduruyor. Araçların konsoluna monte edilen girişine takılan cihaz, bariyer ve köprülerin konumuna ek olarak en hızlı rotayı da gösteriyor. 
Sıcağa, soğuğa, darbeye, güneş ışığına ve suya dayanıyor
Her koşulda kullanılabilen bir tablete sahip olmanın kritik bir öneme sahip olduğunu belirten Sandefjord Yangın ve Kurtarma Hizmetleri Harekat Amiri Jan Helge Olson, “Hem ekibimizin hem de ekipmanımızın omuzlarına yük bindiren ağır koşullarda çalışıyoruz. Ateşi söndürürken tableti elimden bırakmam gerekebiliyor, ki tablet de sıcaklığa dayanabiliyor. İşimizi yaparken sıkça su kullandığımızdan bahsetmiyorum bile. Suya, ısıya, soğuğa, darbeye ve güneş ışığına dayanamayan cihazın bizim işimizde hiçbir işlevi yok. Panasonic TOUGHBOOK G1, işimizi daha etkili bir şekilde yapmamıza yardımcı olan bir araç” dedi.
 
Pazarın en iyisi
Acil durum hizmetleri kuruluşlarına BT çözümleri sunan Locus'un 2005'te Panasonic'in çevik cihazlarının bayisi olduğunu belirten Locus Kurumsal Bölge Müdürü Reidar Falkensten de “TOUGHBOOK'un aksiyon filmlerinde sürekli kullanılmasının bir sebebi var. Kesinlikle pazarda bulabileceğiniz en iyi cihaz. Acil durum hizmetleri kuruluşlarının tedarikçisi olarak onlara en iyi cihazı sunmamız gerekiyor ve bu noktada tercihimiz Panasonic'ten yana. Kesintiye uğramadan kullanılabiliyor olması en sevdiğimiz özelliklerinden birisi” dedi.
 
Her zaman en hızlı rota
TOUGHBOOK G1 ve Locus'un sağladığı yazılımı kullanan Sandefjord İtfaiyesi, acil bir durum ortaya çıktığında her zaman en hızlı rotayı kullanacaklarını biliyor. İlgi Noktaları (POI) sayesinde itfaiyeciler bariyerler ve köprüler gibi diğer engelleri görebiliyor. Çalışanlar ekrana basit bir dokunuşla bariyerleri açabiliyor.
 
Reidar Falkensten, sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Son versiyonda dingil yükü ve köprü yüksekliği gibi parametreler ekledik. Cihaz aynı zamanda araçların kullanması gereken en hızlı rotayı ve kullanıma hazır yangın musluklarının yerlerini de gösteriyor. Binaların önemli bölgelerini farklı sembollerle gösteren çizimler de cihazda yer alıyor.”
 
En zorlu ortamlar için geliştirildi
En zorlu ortamların bile üstesinden gelecek şekilde geliştirilen TOUGHBOOK G1, acil durum hizmetleri kuruluşları için uygun bir cihaz haline geliyor. Ayrıca cihazlar gerek duyulduğunda birçok uygulamayla birlikte kullanılabilen yüksek çözünürlüklü kameralarla da donatılabiliyor. Windows 10 işletim sistemiyle çalışan cihaz, 11 saatlik batarya ömrü sunuyor. Cihazı kapatmadan değiştirilebilen opsiyonel bataryayla bu süre 22 saate çıkıyor.
 
Jan Helge Olsen, “Bu cihaz itfaiyeler ve tüm acil durum hizmetleri kuruluşları için paha biçilemez bir değere sahip. Acil durumlarda ekiplerin etkili ve tamamen hazır bir şekilde çalışabilmesi için gereken her şeyi sunan çevik ve güvenilir bir iş aracı” diyerek sözlerini bitiriyor.
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) teknolojinin arka planda uyum içinde çalışmasını ve şirketlerin özgürce çalışarak başarıya ulaşmalarını kendisine görev edinmektedir. PSCEU'ya göre teknoloji her şeyden önce kusursuz bir işlev göstermelidir. Teknolojik yeteneklerinin arka planda uyum içinde çalıştığına güvenerek sadece müşterilerine odaklanan şirketler başarılı olabilirler. Bu yüzden PSCEU, kurumsal başarı için itici güç olarak, kendisini, müşterilerinin çalışma şekilleriyle son derece uyumlu ve neredeyse görünmez bir şekilde çalışan ürün ve çözümleri geliştirmeye adamaktadır. 
 
PSCEU altı ürün kategorisinden oluşmaktadır
Uzaktan kamera, stüdyo kamera ve ENG P2HD'lerde mükemmel bir fiyat-performans ve sorunsuz işlem sağlayan Yayın & ProAV, hikâyeyi en yüksek kaliteli ürün ve çözümlerle anlatma özgürlüğü sunar. VariCam'in sinema kamera modelleri ve EVA1'in gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle olan uyumu; bu ürünleri sinema, televizyon, belgesel ve canlı etkinlik prodüksiyonu için en uygun çözüm yapmaktadır.
Dünyanın önde gelen telefon sistemleri, SIP terminal cihazları ve profesyonel ağ tarayıcılarını sunan İletişim Çözümleri, bağlantı yerine iletişime odaklanma özgürlüğü sunmaktadır.
Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar, kurumsal tablet, el terminalleri ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemleriyle mobil çalışanların verimliliklerini artırmasına yardımcı olan Kurumsal Mobil Çözümler. Avrupa'da pazar lideri olarak Panasonic'in dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet satışlarında 2017 yılında yüzde 57'lik pazar payı bulunmaktadır (VDC Research, Mart 2018).
Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ve endüstri uygulamaları üreten Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM kamera çözümleri sunarak; kullanıcılarına görülemeyeni görme özgürlüğünü sunmaktadır.
Kanıtlanmış bir kalite sunan CCTV görüntüsü mirası üzerine kurulan Güvenlik Çözümleri. Son derece güvenilir, gelişmiş teknolojik kamera ve görüntü kaydetme sistemlerini kullanan çözümler, tüm çevresel şartlarda en yüksek görüntü kalitesi sunarak kullanıcılarına güvende hissetme özgürlüğü sunmaktadır.
Profesyonel görüntü ve projektör yelpazesi sunan ve Görsel İşitsel profesyonellerine yaratma özgürlüğü sağlayan Görsel Sistem Çözümleri. Pazarda yüzde 39 pazar payı ile Avrupa'nın yüksek parlaklık projektörü pazarına liderlik etmektedir (Futuresource >5klm FY17 Q3. 4K & dijital kamera hariç).
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 591 yan kuruluşu ve 88 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yıl için 61,4 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinden gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : Panasonic'ten - Hayat - kurtaran - teknoloji -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri