Panasonic TOUGHBOOK El Terminalleri Tercih Ediliyor

TOUGHBOOK el terminallerinin ergonomik bir açıyla yerleştirilen barkod okuyucuları da sürücülerin işlerini fazlasıyla kolaylaştırıyor. Planzer çalışanları artık eşyaları iki kat daha hızlı tarayabiliyor.

16-05-2019 23:47

Haberler � TEKNOLOJİ


ANKARA (e-ha) TOUGHBOOK el terminallerinin ergonomik bir açıyla yerleştirilen barkod okuyucuları da sürücülerin işlerini fazlasıyla kolaylaştırıyor. Planzer çalışanları artık eşyaları iki kat daha hızlı tarayabiliyor.   
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; İsviçreli lojistik firması Planzer, hızlı ve ergonomik tarama özelliklerine sahip çevik Panasonic TOUGHBOOK el terminallerini kullanıyor.
Planzer, 2017'nin sonbaharından itibaren nakliye işlemlerini kolaylaştırmak için Panasonic'in 2.000 adet dayanıklı TOUGHBOOK el terminallerini kullanıyor. Bir yıldan uzun süredir el terminallerini kullanan Planzer, hala son derece memnun olduğunu belirtiyor. Şirket, cihazları yurtiçinde ulaştırdığı kargolara ve GDP ilkeleriyle uyumlu sıcaklık kontrollü taşımalara ek olarak kolilerin taşınmasında ve gece süren işlerde kullanıyor.
İsviçre'de 59 konumda hizmet veren İsviçreli lojistik şirketi Planzer Transport AG, çoğunluğu Avrupa'da olan 9 şubesiyle pazarda lider olarak yer alıyor. Şirketin 5.200 personeli yaklaşık 2.000 araçla, toplamı 1 milyon metrekareden fazla olan depolarda hizmet veriyor.
Panasonic'in çevik TOUGHBOOK el terminallerini kullanan Planzer, lojistik personellerinin her gün çalıştığı zorlu koşullara göre tasarlanan donanımın faydalarını sonuna kadar kullanıyor. Ek olarak, TOUGHBOOK el terminallerinin ergonomik bir açıyla yerleştirilen barkod okuyucuları da sürücülerin işlerini fazlasıyla kolaylaştırıyor. Planzer çalışanları artık eşyaları iki kat daha hızlı tarayabiliyor.
Panasonic, Planzer'in cihaz seçim sürecinde ücretsiz test cihazlarını hızlı bir şekilde ulaştırarak vaatlerini kanıtlamış oldu. Buna karşılık olarak Planzer de Panasonic'in sunduğu çevik ve güvenilir TOUGHBOOK el terminallerinin yüksek tarama hızından ve kapsamlı, profesyonel satış sonrası hizmetlerinden etkilendi.
TOUGHBOOK el terminalleri 280 gramdan az ağırlığına karşın 4.7'' ekran ve tam dayanıklı koruma sunuyor. MIL-STD 810G sertifikasına sahip olan bu cihazlar 2,10 metreye kadar yüksekliklerden düşmeye dayanabiliyor. Aynı zamanda IP68 standardıyla suya ve toza karşı dayanıklı olan terminalleri, -20 gibi düşük derecelerde bile güvenle çalışıyor.
Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler DACH Bölgesi Pazarlama Yöneticisi Marco Rach, “Planzer'in çevik el terminallerimizi tercih etmesinden mutluluk duyuyoruz. El terminallerini lojistik sektöründeki kapsamlı deneyimlerimizden yola çıkarak tasarladık ve optimize ettik. Planzer'in cihazlarımızı tercih etmesi ve kullanmaktan memnuniyet duyması, profesyonellerin işlerinde kullanması için dayanıklı ve çok fonksiyonlu el terminallerini geliştirme stratejimizin başarısını bir kere daha gözler önüne seriyor” dedi.
 
Planzer Teknik Proje Yöneticisi Miguel Schiltknecht de konuyla ilgili şunları söyledi: “Eskiden sıradan tüketici akıllı telefonlarını kullanıyorduk. Yaptığımız işlemlerin vazgeçilmez bir parçası olan bu cihazların birçoğu çok kısa bir zamanda kullanılamaz hale geldi. Akıllı cihazlarımızı ulaşım sırasında ürünleri takip etmek, sürücülere bilgi vermek için onlara ulaşmak ve ürün teslim edildiği zaman müşterinin dijital imzasını almak için kullanıyoruz. Sürücüler de bunlara ek olarak telefonla konuşmak, e-postalarını takip etmek ve navigasyon için akıllı cihazları kullanıyor. Dolayısıyla bir tanesinin bile kullanılamaz olması, bizim için büyük bir sorun.”
Planzer Yurtiçi Ulaşım Proje Yöneticisi Lanso Vezhaparambil de “Panasonic'in cihazlarıyla artık bunun için endişelenmemiz gerekmiyor. Çok zor hasar alıyorlar ve son derece dayanıklılar. Bunun doğal bir sonucu olarak bozuk cihazlar yüzünden işi aksayan sürücü sayımız bir hayli azaldı. Aynısı tamir maliyetimiz, geçici cihaz sayımız ve yedek cihazların komisyonu için de geçerli. Entegre ve ergonomik olarak ayarlanan barkod okuyucu da ürünleri taramak için harcadığımız zamanı gözle görülür derecede azalttı. Bu ürünle geçirdiğimiz bir yıldan sonra, benzer bir durumda kesinlikle bu cihazı tercih edeceğimizi rahatlıkla söyleyebilirim” dedi.
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) teknolojinin arka planda uyum içinde çalışmasını ve şirketlerin özgürce çalışarak başarıya ulaşmalarını kendisine görev edinmektedir. PSCEU'ya göre teknoloji her şeyden önce kusursuz bir işlev göstermelidir. Teknolojik yeteneklerinin arka planda uyum içinde çalıştığına güvenerek sadece müşterilerine odaklanan şirketler başarılı olabilirler. Bu yüzden PSCEU, kurumsal başarı için itici güç olarak, kendisini, müşterilerinin çalışma şekilleriyle son derece uyumlu ve neredeyse görünmez bir şekilde çalışan ürün ve çözümleri geliştirmeye adamaktadır. 
 
PSCEU altı ürün kategorisinden oluşmaktadır
Uzaktan kamera, stüdyo kamera ve ENG P2HD'lerde mükemmel bir fiyat-performans ve sorunsuz işlem sağlayan Yayın & ProAV, hikâyeyi en yüksek kaliteli ürün ve çözümlerle anlatma özgürlüğü sunar. VariCam'in sinema kamera modelleri ve EVA1'in gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle olan uyumu; bu ürünleri sinema, televizyon, belgesel ve canlı etkinlik prodüksiyonu için en uygun çözüm yapmaktadır.
Dünyanın önde gelen telefon sistemleri, SIP terminal cihazları ve profesyonel ağ tarayıcılarını sunan İletişim Çözümleri, bağlantı yerine iletişime odaklanma özgürlüğü sunmaktadır.
Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar, kurumsal tablet, el terminalleri ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemleriyle mobil çalışanların verimliliklerini artırmasına yardımcı olan Kurumsal Mobil Çözümler. Avrupa'da pazar lideri olarak Panasonic'in dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet satışlarında 2017 yılında yüzde 57'lik pazar payı bulunmaktadır (VDC Research, Mart 2018).
Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ve endüstri uygulamaları üreten Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM kamera çözümleri sunarak; kullanıcılarına görülemeyeni görme özgürlüğünü sunmaktadır.
Kanıtlanmış bir kalite sunan CCTV görüntüsü mirası üzerine kurulan Güvenlik Çözümleri. Son derece güvenilir, gelişmiş teknolojik kamera ve görüntü kaydetme sistemlerini kullanan çözümler, tüm çevresel şartlarda en yüksek görüntü kalitesi sunarak kullanıcılarına güvende hissetme özgürlüğü sunmaktadır.
Profesyonel görüntü ve projektör yelpazesi sunan ve Görsel İşitsel profesyonellerine yaratma özgürlüğü sağlayan Görsel Sistem Çözümleri. Pazarda yüzde 39 pazar payı ile Avrupa'nın yüksek parlaklık projektörü pazarına liderlik etmektedir (Futuresource >5klm FY17 Q3. 4K & dijital kamera hariç).
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 591 yan kuruluşu ve 88 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yıl için 61,4 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinden gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri