Panasonic TOUGHBOOK tabletleri tercih ediliyor

Remeo ve müşterileri, geri dönüştürülebilir eşyaların sayısını artırmayı ve tüm malzemelerin tekrar dönüştürülmesini hedefliyor. Remeo yıllarca araçlarında uzaktan bağlantı yazılımı kullandı.

27-03-2019 17:26

Haberler � TEKNOLOJİ


ANKARA (e-ha): Finlandiyalı çevre koruma hizmetleri şirketi Remeo, araçlarındaki tabletleri güncellemeye başladığında TOUGHBOOK'tan yana karar verdi. 
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Finlandiyalı çevre koruma hizmetleri şirketi Remeo, araçlarındaki tabletleri güncellemeye başladığında TOUGHBOOK'tan yana karar verdi. 
Remeo ve müşterileri, geri dönüştürülebilir eşyaların sayısını artırmayı ve tüm malzemelerin tekrar dönüştürülmesini hedefliyor. Remeo yıllarca araçlarında uzaktan bağlantı yazılımı kullandı. Ancak bir önceki nesile ait cihazlar teknik olarak istenileni verememeye başlayınca şirket de araçlarında bulunan bütün tabletleri yenileme kararı aldı. TOUGHBOOK'un tercih edilmesinde sadece kullanım kolaylığı değil, aynı zamanda uzun hizmet ömrü de büyük bir etken oldu. Bu aynı zamanda Remeo'nun döngüsel ekonomiyi desteklemek için doğal kaynakların korunmasını temel alan stratejileri ve değerleriyle de uyumlu.
 
Çalışmaya hazır 200 cihaz
Remeo, özel araçları için 200'den fazla Panasonic TOUGHBOOK G1 tableti satın aldı. Bu cihazlar daha sonra kilitlenebilir montaj bölümüne yerleştirildi. Böylece aracın ön paneline yerleştirilerek güvenli, kolay ve konforlu bir şekilde kullanılabiliyor. Cihazın yazılımına güncellemelerin ve değişiklerin kolayca yapılabilmesi için uzaktan yönetim yazılımı da cihazla birlikte gelenler arasında yer alıyor. Cihaz sağlayıcısı Kauko Oy, hem Windows 7 hem de Windows 10 işletim sistemleri için disklerin yedeklerini önceden yükledi. 
Çok amaçlı cihazlar
TOUGHBOOK tabletler Remeo'nun araçlarının artık ayrılmaz bir parçası. Cihazın içinde sürücüler için yapılacak listesi ve en uygun rotayı oluşturmak için GPS navigasyonu yer alıyor. Tabletler aynı zamanda karşılaşılan engeller gibi verilen görevlerde gerçekleşen değişikliklerin kaydedilmesi için de kullanılıyor. 
Araca bağlı olarak toplanan atıklara ait veriler otomatik veya sürücü tarafından manuel olarak tablete işleniyor. TOUGHBOOK tabletler aynı zamanda teslimatlar için elektronik belge ve imza alımı gibi işlemler için kullanılıyor. 
Remeo Bölgesel Yöneticisi Kimmo Käenmäki, konuyla ilgili şunları söyledi: “TOUGHBOOK, tıpkı çalıştığımız yerler gibi zorlayıcı koşullar için birebir. Cihaz son derece dayanıklı ve mükemmel bağlantı özellikleri sunuyor. Ekran hem güneş ışığı hem de karanlıkta kolaylıkla okunabiliyor ve yağmur, toz artık cihazda sorun yaratmıyor. Fiyat ve performans oranı tek kelimeyle mükemmel.”
 
Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) hakkında
Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) teknolojinin arka planda uyum içinde çalışmasını ve şirketlerin özgürce çalışarak başarıya ulaşmalarını kendisine görev edinmektedir. PSCEU'ya göre teknoloji her şeyden önce kusursuz bir işlev göstermelidir. Teknolojik yeteneklerinin arka planda uyum içinde çalıştığına güvenerek sadece müşterilerine odaklanan şirketler başarılı olabilirler. Bu yüzden PSCEU, kurumsal başarı için itici güç olarak, kendisini, müşterilerinin çalışma şekilleriyle son derece uyumlu ve neredeyse görünmez bir şekilde çalışan ürün ve çözümleri geliştirmeye adamaktadır. 
PSCEU altı ürün kategorisinden oluşmaktadır:
Uzaktan kamera, stüdyo kamera ve ENG P2HD'lerde mükemmel bir fiyat-performans ve sorunsuz işlem sağlayan Yayın & ProAV, hikâyeyi en yüksek kaliteli ürün ve çözümlerle anlatma özgürlüğü sunar. VariCam'in sinema kamera modelleri ve EVA1'in gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle olan uyumu; bu ürünleri sinema, televizyon, belgesel ve canlı etkinlik prodüksiyonu için en uygun çözüm yapmaktadır.
Dünyanın önde gelen telefon sistemleri, SIP terminal cihazları ve profesyonel ağ tarayıcılarını sunan İletişim Çözümleri, bağlantı yerine iletişime odaklanma özgürlüğü sunmaktadır.
Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayar, kurumsal tablet, el terminalleri ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemleriyle mobil çalışanların verimliliklerini artırmasına yardımcı olan Kurumsal Mobil Çözümler. Avrupa'da pazar lideri olarak Panasonic'in dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet satışlarında 2017 yılında yüzde 57'lik pazar payı bulunmaktadır (VDC Research, Mart 2018).
Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ve endüstri uygulamaları üreten Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM kamera çözümleri sunarak; kullanıcılarına görülemeyeni görme özgürlüğünü sunmaktadır.
Kanıtlanmış bir kalite sunan CCTV görüntüsü mirası üzerine kurulan Güvenlik Çözümleri. Son derece güvenilir, gelişmiş teknolojik kamera ve görüntü kaydetme sistemlerini kullanan çözümler, tüm çevresel şartlarda en yüksek görüntü kalitesi sunarak kullanıcılarına güvende hissetme özgürlüğü sunmaktadır.
Profesyonel görüntü ve projektör yelpazesi sunan ve Görsel İşitsel profesyonellerine yaratma özgürlüğü sağlayan Görsel Sistem Çözümleri. Pazarda yüzde 39 pazar payı ile Avrupa'nın yüksek parlaklık projektörü pazarına liderlik etmektedir (Futuresource >5klm FY17 Q3. 4K & dijital kamera hariç).
Panasonic hakkında
Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 591 yan kuruluşu ve 88 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2018 tarihinde sona eren mali yıl için 61,4 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinden gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratma çabası içerisindedir. Daha fazla bilgi için: http://www.panasonic.com/global
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri