Paralel Ülke

Mevlüt Yiğit

31-12-2013 07:00


Bu yazıyı Paralel ülkedekiler için kaleme aldım.

İnanın sizin bizden hiç farkınız yok. Sadece coğrafya olarak aynı paralelde yer alıyoruz. 

Siz de bizim gibi aynı acıları çektiniz yıllarca.. Aynı şekilde horlandınız, aynı şekilde yaftalandınız, aynı şekilde umutlarınız söndürüldü.

Paralel devlet diyorlar. Ben bu görüşlere katılmıyorum. Türkiye'de Paralel devlet yok. Paralel Ülke var. Aynı paralelde yaşıyorlar. Ama meridyenleri biraz farklı.


1983 Yılında Hastanede yatarken solcu biri vardı. İsmini bile hatırlamıyorum. Ama; "Biz iktidara geldiğimizde doğuyu Kürtlere bırakacağız." demişti. Şaşırmıştım şaşırmasına da ihtimal vermemiştim. 

Şimdiki Hükümet silahların susması karşısında bu paralel ülkenin kurulmasına razı olacak gibi duruyor. Güçlüyken verdirilen bu karar zayıflatılan ülkede rahatça uygulanacak. 

Bitlisli arkadaşımıza dakılıyoruz: "Artık köyündeki elmaları yemek için pasaport, vize ve Kürt Asayiş güçlerinin yoklamalarından geçe geçe (Geçebilirsen tabii ki) gidecek ve elmalarını yiyip geleceksin. Ağzının tadı kalırsa. 

Rahmetli Kemal Sunal'ın başrolünde oynadığı Propaganda filmindeki gibi telin öbür tarafında kim kalır, beri tarafında kim kalır onu bilemem. 


Bu yazı biraz erken mi oldu?

Oynanmak istenen oyunları mı bozacak yani?  

Ya da; "Bu kadar ileri görüşlülük fazla." der gibisiniz. Bekleyip göreceğiz. Huzur için dua ediyoruz. Aklımıza gelen kötü senaryoların gerçekleşmesi için değil.

Kalın sağlıcakla... 

Sağ kalın yeter. Çünkü çıkmamış candan ümit kesilmez.

O günleri görürsek paralel ülkeye seyahat etmek isterim. Meridyen farkı medeniyet farkı da getirmiş mi diye öğrenmek için...

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN