RİDA DERNEĞİ 200 YETİME İFTAR VERDİ

RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda da Ramazan ayı ile birlikte

15-07-2015 12:42

Haberler � GÜNDEM


RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda da Ramazan ayı ile birlikte “Yetimler Sizi Bekliyor ve Ramazan Paylaşınca Güzel” sloganıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

RİDA Derneğinden yapılan yazılı açıklamaya göre 3 kıtada, onlarca bölgede kesintisiz, yıl boyu devam eden çalışmalarda, Ramazan ayında da yardım faaliyetlerinin sürdürüldüğü açıklandı. Sadece Afrika, Balkanlar, Asya, Ortadoğu değil, Türkiye’de de Ramazan çalışmalarını devam ettiren dernek, hafta sonunda düzenlenen iftar yemeğinde 200 yetimi bir araya getirdi.

Hayırseverlerin katkılarıyla verilen iftar yemeğinde dernek adına söz alan eğitimci Fatih Bayram, RİDA Derneği olarak Ramazan ayında yurtdışında yapılan çalışmaların hız kesmeden 3 kıtada devam ettiğini söyledi. Müslüman coğrafyada yaşanan sıkıntılardan ve acılardan bahseden Bayram, bu ramazan ayının, yaşanan sıkıntılara bir son ayı olması temennisinde bulundu. Çalışma yapılan ülkeler hakkında bilgi veren Bayram, 200 yetimle ve aileleriyle yaptıkları iftardan duyduğu hazzı anlattı.

Daha sonra söz alan ilahiyatçı Mehmet Kılıç hoca yetimlik hakkında bir sohbet gerçekleştirdi. Peygamberimizin de bir yetim olduğunu söyleyen Kılıç, yetimlik üzerine hikâyelerden ve hadislerden bahsetti. Kılıç, Peygamber efendimizin bir yetimin başını okşayan insanın eline değen saçlar adetince Allah o kişinin günahlarını affeder, hadisini açıkladı. Yetimlere öksüzlere sadece ramazan ayında değil yıl boyunca açılan sofralar ile cennete giden yolları kolaylaştıracağını açıkladı. Programda yer almaktan duyduğu sevinci anlatan Kılıç, Kadir gecesi ve Ramazan bayramında yetimleri unutmamamız gerektiğini, kendi yavrularımızla birlikte bir yetimi de bu bayram sevindirmemiz gerektiğini söyledi.

İftar programının sonunda yetimlere pamuk şeker, dondurma ikramı ve çeşitli hediyelerde bulunuldu.

(e-ha)

Etiketler : RİDA - DERNEĞİ - 200 - YETİME - İFTAR - VERDİ -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri