Roketatar mermisiyle yaralanan çocuk, hayatını kaybetti

Kilis'te 11 gün önce Suriye tarafından atılan Katyuşa roketatar mermisinin, okuduğu okula düşmesi sonucu yaralanan 12 yaşındaki Gülten Canpolat, yaşam mücadelesini kaybetti. Kanserle mücadele eden babasını geçen yıl Kurban Bayramı'nın ilk gününde kaybeden ve yetim kalan öğrencinin ailesi ikinci acıyla sarsıldı.

29-01-2016 19:14

Haberler � GÜNDEM


Gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlanan Canpolat'ın nöbet yerini bırakmamak için aynı okulda eğitim gördüğü ağabeyinden su almasını istediği ortaya çıktı.
 
18 Ocak Pazartesi günü Suriye'de terör örgütü IŞİD'in hakimiyetinde bulunan bölgeden 3 katyuşa roketatar mermisi atıldı. Kilis şehir merkezine düşen mermilerden bir tanesi de Eyüp Gökçe İmam Ortaokulu'nun bahçesine düştü. Okulda hizmetli olarak çalışan Ayşe Polat olay yerinde hayatını kaybederken, nöbetçi öğrenci olan Gülten Canpolat ise ağır yaralı olarak Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücuduna şarapnel parçaları isabet eden öğrenci, yapılan müdahalelerin ardından Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Canpolat'ın 11 günlük yaşam savaşı bu hastanede son buldu. Ailesi tarafından Gaziantep'ten alınan cenaze memleketleri Kilis'e getirildi. Burada ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra gözyaşları arasında toprağa verildi.
 
GEÇEN YIL EŞİNİ, BU YIL KIZINI KAYBEDEN ANNE ŞOK YAŞIYOR
 
12 yaşında hayata veda eden Canpolat, ardında acı dolu bir hikaye bıraktı. Geçtiğimiz yıl kanserle mücadele eden babası Hayrettin Canpolat'ı kaybeden Gülten, 3 çocuklu ailenin en küçük üyesiydi. Babasının ölümüyle sarsılan Gülten, uzun süre kendine gelemedi. Babasına çok bağlı olan ve öldükten sonra kendine gelmekte zorlanan Canpolat, aynı okula bir üst sınıfında okuyan 14 yaşındaki Ahmet ile birlikte gidiyordu. Olayın yaşandığı gün ise nöbet yerini terk etmemek için ağabeyinden su isteyen Canpolat'ın Ahmet'e son seslenişi ise 'İyi dersler' oldu. Dedesinin kendilerine verdiği evde oturarak gelecek hayalleri kuran Canpolat, ölümüyle ailesine bir yıl içerisinde ikinci acıyı yaşattı.
 
Küçük kızın cenazesine Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Murat Soysal, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, il protokol üyeleri, siyasiler, askerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri