SIFIR ATIK PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Bu programı 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında ve Sıfır Atık Projesinin tanıtımını yapmak için tertip ettiklerini belirten Şevik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu proje ile üretimin devamını sağlayarak israfın önlenmesi ve azaltılması ile geri dönüşümün işlevinin artırılmasını hedeflendiğini belirtti.

29-05-2019 19:38

Haberler � EĞİTİM


ANKARA (e-ha) Bu programı 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında ve Sıfır Atık Projesinin tanıtımını yapmak için tertip ettiklerini belirten Şevik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu proje ile üretimin devamını sağlayarak israfın önlenmesi ve azaltılması ile geri dönüşümün işlevinin artırılmasını hedeflendiğini belirtti. 
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında ilimizdeki ilkokul, ortaokul ve liselerinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere yönelik düzenlenen ödül töreni ve üretilen ürünlerin yer aldığı serginin açılışı, 29 Mayıs 2019 tarihinde Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleşti.
Programın açılış konuşmasını Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hülya Şevik yaptı. Bu programı 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında ve Sıfır Atık Projesinin tanıtımını yapmak için tertip ettiklerini belirten Şevik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bu proje ile üretimin devamını sağlayarak israfın önlenmesi ve azaltılması ile geri dönüşümün işlevinin artırılmasını hedeflendiğini belirtti. 
Vali Toprak da yaptığı konuşmada her ne kadar çevre gününün belli bir tarihe atfedilse de çevre duyarlılığının hayatımızın her gününde yaşatılması gereken bir değer olduğunu belirtti. Atalarımızdan miras aldığımız bu dünyayı evlatlarımıza da miras bırakacağımızı belirten Sayın Valimiz, çocuklarımızı bu bilinçte yetiştirmenin önemine dikkat çekti. Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürütmüş olduğu Sıfır Atık Projesi ile atıkların belli bir arıtma ve ayrıştırmaya tabi tutularak çok önemli bir faaliyetin yerine getirildiğini ifade etti. Konya olarak bu konuda gerekli hassasiyetin gösterildiğini de sözlerine ekledi. 
Daha sonra Konya için hazırlanan Sıfır Atık temalı kısa film gösterimi gerçekleştirildi.
Meram Şehit Pilot Ayfer Gök Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisinin ardından resim ve geri dönüşümün kategorilerinde ilkokul, ortaokul ve liselerde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol mensupları tarafından hediyeleri takdim edildi. 
Daha sonra Selçuklu Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Karatay Yusuf İzzettin Horasanlı İlkokulu tarafından Sıfır Atık Projesi kapsamında üretilen ürünlerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi. 
Programa Vali Cüneyt Orhan Toprak, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hülya Şevik, protokol mensupları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : SIFIR - ATIK - PROJESİ - ÖDÜL - TÖRENİ - YAPILDI -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri