SolarÇatı 2019 4.Güneş Enerjili Çatılar ve Üreten Tüketiciler Konferansı

Türkiye için bu çok önemli potansiyeli uzun süredir gündemde tutan Solarbaba, ICCI Powered by POWER-GEN 2019 bünyesinde, 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü bu konudaki 4. etkinliğini Asunim Türkiye ve SMA sponsorluğunda gerçekleştirecek.

13-05-2019 11:17

Haberler � TEKNOLOJİ


İSTANBUL (e-ha) Türkiye için bu çok önemli potansiyeli uzun süredir gündemde tutan Solarbaba, ICCI Powered by POWER-GEN 2019 bünyesinde, 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü bu konudaki 4. etkinliğini Asunim Türkiye ve SMA sponsorluğunda gerçekleştirecek.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün solarbaba.com.tr kaynağından aldığı bilgiye göre; Güneş enerjisinden elektrik üretiminin yaygın olduğu ülkelerin birçoğunda pazar payının önemli bölümünü artık güneşten elektrik üreten çatıların aldığını görüyoruz. 2019 ve sonrasının trendinin ise öztüketim modelleri olması bekleniyor; yani her ev, işletme, fabrika kendi elektriğini çatısına, bahçesine, otoparkına kurduğu güneş enerjisi santralleri ile elde etmeye başlayacak. 
Tüketimin olduğu yerde üretim esasına dayalı bu milyonlarca ufak güneş enerjisi santrali hem kayıpları engelliyor hem arz güvenliğini arttırıyor hem cari açığın düşmesine sebep oluyor hem de yine onbinlerce kişinin güneş enerjisi sektöründe çalışmasına imkan sağlıyor.
Türkiye için bu çok önemli potansiyeli uzun süredir gündemde tutan Solarbaba, ICCI Powered by POWER-GEN 2019 bünyesinde, 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü bu konudaki 4. etkinliğini Asunim Türkiye ve SMA sponsorluğunda gerçekleştirecek. 
Sektöre ve ülkeye faydalı bir etkinlik olmasını ümit ediyor ve güneş gören bir çatısı-cephesi-arazisi-otoparkı olan tüm elektrik tüketicilerini konferansımıza bekliyoruz. 
 
Temel Konu Başlıkları 
Çatı üstü güneş enerjisi santrali uygulamalarında güncel mevzuat
İkili sözleşme
Çatı kiralama
Netmetering-mahsuplaşma
Çatılarda yıldırım ve yangın koruma
Kullanılan kablo-konnektör detayları
Denetim, bakım ve servis süreci
Çatıya özel ürün geliştirme
Çatıların mevcut durumu, sorunlar ve çözüm önerileri
Farklı finans yöntemleri
Çatı üstü GES kurulumu yapan şirketlere pazarlama-itibar-mali avantajları
Blockchain uygulamaları
Doğru inverter seçimi
Konu ile ilgili simülasyon ve üretim/tüketim takip yazılımları
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri