Suriye Ordusu Han-Şeyhun’a ulaştı

Suriye Ordusu Han-Şeyhun’a ulaştı

Suriye ordusunun İdlib bölgesinin güneyindeki Kfar-Aydun tepelerini ele geçirdiğini ve Nusra’nın bölgedeki kalesi Han-Şeyhun’a dayandığını öğrenildi.

18-08-2019 21:54

Haberler � DÜNYA


SURİYE (e-ha) - Suriye ordusunun İdlib bölgesinin güneyindeki Kfar-Aydun tepelerini ele geçirdiğini ve Nusra’nın bölgedeki kalesi Han-Şeyhun’a dayandığını öğrenildi.

e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Lübnan merkezli El Manar televizyonu Suriye ordusunun, militanların Rakaya yerleşimi yakınlarındaki savunma hattını kırdığı ve Han Şeyhun’a 1 km kuzeybatısında şiddetli çatışmaların yaşandığı aktardı.

Suriye ordusunun ayrıca Han Şeyhun’a doğudan yaklaştığı ifade edilirken savaş uçakları ve topçu birliklerinin de kentin kuzeyinde, Mâret-Nâmana ve Kfar-Sicna’dan Han Şeyhun’a ikmal yollarına saldırılar düzenlediği bildirildi.

Öte yandan El Vatan gazetesinin aktardığına göre, İdlib’in güneyinde 3 haftadır devam eden çatışmalarda, 18 yerleşim Suriye hükümet güçlerinin kontrolüne geçti, 400’ü yabancı paralı asker olmak üzere bin 257 militan öldürülürken militanlara ait 30’dan fazla tank, 19 zırhlı araç ve 169 arazi arabası imha edildi.

e-Haber Ajansı (e-ha)

 

 

 

 

Etiketler : Suriye - Ordusu - HanŞeyhun’a - ulaştı -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri