Temel bilgilerden yoksun bir açıklama

Temel bilgilerden yoksun bir açıklama

Kılıçdaroğlu'nun partisinin il başkanları toplantısında "Doğu Akdeniz'de zengin petrol var, doğalgaz yatakları var. ABD, Yunanistan, Kıbrıs Rum Yönetimi, Mısır, Katar orada, hepsi orada. Bir tek devlet yok, Türkiye" açıklamalarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yanıt verdi.

18-08-2019 14:20

Haberler � POLİTİKA


ANKARA (e-ha) - CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun partisinin il başkanları toplantısında "Doğu Akdeniz'de zengin petrol var, doğalgaz yatakları var. ABD, Yunanistan, Kıbrıs Rum Yönetimi, Mısır, Katar orada, hepsi orada. Bir tek devlet yok, Türkiye" açıklamalarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yanıt verdi.

e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre;Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'nun "En temel bilgilerden yoksun bir açıklama yaptığını" kaydetti.

AK Partili sözcüsü Çelik "Vatandaşlarımız, CHP genel başkanının dış politika konusunda benzer yanlışlarına daha önce de defalarca kez şahit oldu. Ancak bu ölçekte bilgisizlik CHP adına da kabul edilemez bir durumdur. Bir genel başkandan daha sorumlu açıklamalar beklemek tüm kamuoyunun hakkıdır.

Vatandaşlarımız, CHP Genel Başkanı'nın dış politika konusunda benzer yanlışlarına daha önce de defalarca kez şahit oldu. Ancak bu ölçekte bilgisizlik CHP adına da kabul edilemez bir durumdur. Bir genel başkandan daha sorumlu açıklamalar beklemek tüm kamuoyunun hakkıdır. Türkiye, Nisan 2017'de Barbaros Hayreddin Paşa sismik arama gemisiyle Gaziantep Fırkateyni eşliğinde Doğu Akdeniz'de çalışmalar başlattı. Mayıs 2019'da Fatih, Haziran 2019'da Yavuz sondaj gemilerimizi Doğu Akdeniz'e göndererek hak ve menfaatlerimizin takipçisi olduk."

Cumhurbaşkanımız sık sık Doğu Akdeniz’deki hak ve menfaatlerimizden asla taviz vermeyeceğimizi vurguluyor. Ordumuz, bölgede ve deniz hudutlarımızda dünya basınına genişçe yansıyan başta "Mavi Vatan" olmak üzere bir dizi başarılı tatbikat icra etti. Kararlılığımız vurgulandı.

e-Haber Ajansı (e-ha) 

Etiketler : Temel - bilgilerden - yoksun - bir - açıklama -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri