TRT'de 68 kuşağını anlatan Sevda Kuşun Kanadı'nda dizisi başlıyor

TRT1 ekranlarında bu sezon 'Sevda Kuşun Kanadında' ismiyle, 68 kuşağını anlatacak yeni bir dizi başlıyor. Dizi, 1960’ların ikinci yarısından başlayarak 70’lerin ilk yarısına kadar olan bir zaman kesitinde, Türkiye’de gençleri etkileyen kimi siyasal, düşünsel, eylemsel tercihlerin arka planında gerçekte nelerin döndüğünü anlatacak.

26-04-2016 11:17

Haberler � KÜLTÜR - SANAT


Dizide; bir döneme damga vuran gençliğin, kutuplaşmalarla, karşıtlıklarla, birbirini anlama imkanı dahi bulamadığı bunalımlı zaman kesiti ele alınacak. Bahsedilen süreçte inançlarının getirdiği barış mesajı ışığında sağduyulu duruşlarından taviz vermeyen bir avuç gencin hikayesi yansıtılacak. Dizi izleyenlerine, bir dönemin gençlik hareketlerini etkileyen koşulları daha soğukkanlı ve hakkaniyet temelinde bir değerlendirme imkanı da sunuyor. Sevda Kuşun Kanadında, bir dönem gençliğinin, bir kaç kuşağın, henüz yeterince anlatılamamış bir hikayesi olduğu kadar, bir ülkenin de bugüne kadar henüz yeterince anlaşılamamış bir hikayesini gözler önüne seriyor... 
 
Dizi, 1968 sonundan başlayarak 1972 yılına kadar yaşanılan olaylardan esinleniyor ve bir imkansız aşk hikayesi üzerinden ilerliyor. ‘Sevda Kuşun Kanadında’ kurgusu, senaryosu, oyuncu gücü ve temasıyla gerçek bir drama. 
 
Senaryosunu Ahmet Tezcan’ın, genel yönetmenliğini Mesut Uçakan’ın, yapımcılığını Ahmet Nesim Şahin’in üstlendiği, Sonart Medya prodüksiyonu dizide; Murat Ünalmış, Deniz Baysal, Ufuk Bayraktar, Müge Boz, İlker Kızmaz ve Yavuz Bingöl gibi 45 kişilik dev bir oyuncu kadrosu yer alıyor.
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri