Tüketicilerin doğada dikili bir fidanı oluyor

Seiko Optik Türkiye’nin sosyal ve çevreci marka kimliğiyle hayata geçirdiği ‘Baktığımız Yerler Yeşerecek’ projesi büyüyerek devam ediyor.

22-07-2019 12:41

Haberler � TÜRKİYE


EDİRNE (e-ha) - Seiko Optik Türkiye’nin sosyal ve çevreci marka kimliğiyle hayata geçirdiği ‘Baktığımız Yerler Yeşerecek’ projesi büyüyerek devam ediyor.
 
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre;TEMA Vakfı iş birliği ile geçtiğimiz yıl Gaziantep Nur Dağı’nda 10.000 fidan bağışı ile ‘Seiko Optik Hatıra Ormanı’ oluşturan marka, projeyi Edirne Subaşı’ndaki 2. Hatıra Ormanı ile devam ettiriyor. Kullanıcıları adına fidan bağışında bulunan ve fidan sertifikalarını da kullanıcılarına hediye eden marka, 10.000 fidan karşılığı 10.000 sertifikayı da sahipleri ile buluşturdu. İkinci hatıra ormanı için 10.000 fidan daha bağışlayarak projeyi büyüten marka, Türkiye’nin birçok bölgesinde hatıra ormanları oluşturma hedefinde. 
 
 
Tüketicilerin doğada dikili bir fidanı oluyor
 ‘Her cam, geleceğe dikilen birer fidan’ sloganı ile tüketicilerini projeye fidan sertifikalarını hediye ederek dahil eden Seiko Optik, alınan her cam için bir fidan bağışlıyor. Farklı ihtiyaçlara göre kaliteli, fonksiyonel ve teknolojik ürünler geliştirerek tüm görme sorunlarına çözüm oluşturan Seiko Optik, ‘Baktığımız Yerler Yeşerecek’ projesini yurt genelindeki 700 optikçi ile birlikte yürütüyor. Dikilen fidanların sertifikaları, kullanıcıların ismine özel düzenlenerek, satın aldıkları ürünle birlikte teslim ediliyor. Gaziantep Nur Dağı’nda 10.000 fidanı toprakla buluşturan marka, 10.000 sertifikayı da tüketicileri ile buluşturdu. Tüm bayilerine fidan sertifikalarını ulaştıran, projenin büyüyebilmesi için sahada yoğun tanıtım çalışmaları yürüterek hızla duyuran Seiko Optik Türkiye, nihai tüketicinin de projeye aktif olarak katılmasını sağladı. Seiko Optik’ten gözlük camı alan tüketicilerin Gaziantep Nurdağı’nda dikili fidanları oldu. Sırada Edirne Subaşı var. 
 
Seiko Optik Türkiye Genel Müdürü Suat Çam, ‘’temel motivasyonumuz nihai tüketicinin projeye ortak olması ve sahiplenmesi…’’
Camı özenle işleyen, insanlığın hizmetine sunan ve görme yetisine katkı sağlayan Seiko Optik, yeşil ve temiz bir gelecek için güçlü adımlar atmaya devam ediyor. Seiko Optik Türkiye Genel Müdürü Suat Çam, ‘Seiko Optik sosyal ve duyarlı bir marka olarak her zaman toplum yararına çalışmalar yürütmüştür. Marka vizyonumuz, doğa dostu ürünlerimiz ve üretimimizle, çevreci yaklaşımımızı devam ettiriyoruz. Bizim temel motivasyonumuz nihai tüketicinin de projeye ortak olması oldu. Proje hem bayiler hem de nihai tüketici tarafında yoğun ilgi ve takdirle karşılandı. Projenin toplumsal olarak sahiplenilmesi bizim için oldukça sevindirici ve önemli. Türkiye, mevcut orman varlığı açısından maalesef henüz orman zengini bir ülke durumunda değil. TEMA Vakfı’na 2. kez 10.000 fidan bağışında bulunarak, Edirne’de yeni bir hatıra ormanı oluşturuyoruz. Amacımız projenin yıllarca devam etmesi ve Türkiye’nin birçok bölgesinde Seiko Hatıra Ormanlarının oluşturulması. Seiko, Türkiye’de sevilen ve güvenilen bir marka… Bu güvenin toplum ve çevre yararına bir projeye dönüşmesi ve ilgi görmesi bizi çok sevindirdi. Tüketicilerimizle birlikte büyüttüğümüz projemiz ile ülkemizdeki orman varlığına katkı sağlamaya devam ediyoruz’ dedi.
 
Nur Dağı’na dikilen 10.000 fidan büyümeye devam ediyor.
Ekosistemin devamlılığı için harekete geçen Seiko Optik, geçtiğimiz yıl Gaziantep Nurdağı’nda ‘Seiko Optik Hatıra Ormanı’ sahasına kızılçam, alıç, ahlat, badem ve yalancı akasya gibi yöreye özgü fidanlar dikti. Yıl içerisinde TEMA Vakfı yetkilileri tarafından bakımları yapılan fidanlar hızla büyümeye devam ederken, sahadan gelen fotoğraflar sevindirici… Hızla büyüyen 10.000 fidan, ağaç olma yolunda ilerliyor. 1 hektar büyüklüğünde bir ağaçlık alan, 1 yılda 45 kişiye yetecek kadar oksijen üretiyor. Seiko Optik, Nurdağı’nda 6 hektar büyüklüğünde bir alanı ağaçlandırarak, gelecekte bir yılda yaklaşık 270 kişinin oksijen ihtiyacını karşılayacak bir orman oluşmasını sağladı. Doğal dengenin korunması, orman varlıklarının çoğaltılması ve ağaç zenginliğinin artırılması açısından da proje ayrı bir öneme sahip. 
 
Her beğeni, Edirne’de bir fidan oluyor
Seiko Optik, ‘Baktığımız Yerler Yeşerecek’ projesini daha hızla büyütmek amacı ile etkin çalışmalar yürütüyor. Sosyal medya hesaplarından başlatılan kampanya ile tüketicilerin daha aktif olarak projede yer alması ve destek vermesi amaçlanıyor. Edirne Subaşı’nda oluşturulacak 2. Hatıra Ormanına daha geniş bir katılımın olması için, sosyal medya üzerinden de yeni bir süreç başlatılıyor. Sosyal medya üzerinden her beğeni, bir fidana dönüşüyor… Edirne Subaşı mevkiinde 10.000 fidan ile oluşturulacak hatıra ormanına destek olmak için markanın sosyal medya hesabı ziyaret edilebilir. https://www.instagram.com/p/BzGhFRwhw1_/
 
e-Haber Ajansı (e-ha) 
Etiketler : Tüketicilerin - doğada - dikili - bir - fidanı - oluyor -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri