Türküler Bizi Anlatır Konseri 3 Mayısta

Şef Arzu Dede yönetiminde "Türküler Bizi Anlatır" adı verilen repertuarla Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu'nda 3 Mayıs 2019 Cuma günü saat 20.30’da Antalyalı türkü severlerin karşısına çıkacak, Konserimize herkes davetli.

01-05-2019 19:27

Haberler � KÜLTÜR - SANAT


ANKARA (e-ha) Şef Arzu Dede yönetiminde "Türküler Bizi Anlatır"  adı verilen repertuarla Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu'nda  3 Mayıs 2019 Cuma günü saat 20.30’da Antalyalı türkü severlerin karşısına çıkacak, Konserimize herkes davetli.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Türküler, bir yörenin kültür özelliklerini içeren en önemli sözlü kültür öğelerinden biridir. Türkülerde işlenen konular, anlatılan duygular; o yörenin sahip olduğu gelenekleri, sosyolojik özellikleri ve kültürü hakkında çok önemli ipuçları vermektedir. 
Can Torunoğulları tarafından yapılan davette; "19 yıldır Antalya'da faaliyet gösteren Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği  Çağdaş Türk Müziği Korosu, Şef Arzu Dede yönetiminde "Türküler Bizi Anlatır"  adı verilen repertuarla Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu'nda  3 Mayıs 2019 Cuma günü saat 20.30’da Antalyalı türkü severlerin karşısına çıkacak, Konserimize herkes davetlidir" denildi.
Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Kürşat Çavuşoğlu: " Şef Arzu Dede yönetimindeki Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği  Çağdaş Türk Müziği Korosu, Kerkük ve Türkiye'nin çeşitli yörelerine ait türküleri koro ve solistler seslendirecek. Antalyalılara unutulmaz bir gece yaşatmayı istiyoruz" dedi.
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : Türküler - Bizi - Anlatır - Konseri - 3 - Mayısta -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri