Erkek deri ceket
e ticaret
mama sandalyesi
bluetooth kulaklık
Özel uçak

TUSKON Başkanı hakkında yakalama kararı

25-06-2016 10:30

Haberler » GÜNDEM


İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, bugün Paralel Devlet Yapılanması iddiasıyla ilgili gerçekleştirilen operasyonlarda Türkiye İş Adamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rıza Nur Meral’e yakalama kararı çıkarıldığını duyurdu. Meral’in yurt dışında olduğu öğrenildi.

 

İstanbul merkezli Kayseri, Konya ve Muğla illerini kapsayan operasyona ilişkin yapılan emniyet açıklamasında, “Operasyon kapsamında örgütün iş adamları yapılanması olan TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral, MARİFED Başkanı İbrahim Halil Avcı, FİADER Başkanı Çetin Ekincioğlu, FİADER Genel Sekreteri Özgür Koç, iş adamı Selim Nakipoğlu’nun da aralarında bulunduğu çoğunluğu iş adamından oluşan 51 şüpheliye yakalama ve gözaltı kararı çıkarılmıştır. Operasyon kapsamında 25 ikamet, 2 ofis ve bir şirkette arama yapılacaktır. Gözaltına alınacaklardan 6’sı bayan olup örgüt içerisinde abla konumunda faaliyet göstermektedir. Bir şüpheli ise daha önceki FETÖ/PDY operasyonlarından firari olarak aranmaktadır.” denildi.

 

Açıklamada ifadelere yer verildi: “Şüphelilerin iş adamlarından örgüt adına Himmet adı altında yardım topladıkları ve paraların Bank Asya’da açılan Himmet hesabına yatırdıkları Masak raporuyla tespit edilmiştir. Himmet veremeyen bir iş adamından 950 bin liralık dükkanının zorla Esenyurt Tapu Müdürlüğü’nden devir aldıkları tespit edilmiştir.

 

Himmet toplamakla görevli bir örgüt mensubunun iş adamlarından topladığı yaklaşık 1 milyon liralık himmet parasını zimmetine geçirmesinden dolayı tehdit edildiği, parayı ödeyemeyince örgüt imamının onay ve talimatıyla 19.02.2016 tarihinde zorla örgüte müzahir …. firmasına götürülerek ayak ve kasıklarından 3 kurşunla vurulduğu tespit edilmiştir.”

Etiketler : TUSKON - Başkanı - hakkında - yakalama - kararı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
İlginizi çekebilecek diğer haberler
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN