TV5’TEN SEÇİM GECESİNE AJANS ÖNLEMİ

TV5’TEN SEÇİM GECESİNE AJANS ÖNLEMİ

Tv5’te olası aksaklıkların önüne geçmek adına seçim sonuçlarını hızlı ve doğru bir şekilde ekrana getirmek için hazırlıklarını tamamladı.

21-06-2019 06:42

Haberler � TV - DİZİ


ANKARA (e-ha) Tv5’te olası aksaklıkların önüne geçmek adına seçim sonuçlarını hızlı ve doğru bir şekilde ekrana getirmek için hazırlıklarını tamamladı.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; 23 Haziran seçim sonuçlarının nabzı TV5 ekranlarında atacak. TV5 seçim sonuçlarını hızlı ve doğru bir şekilde izleyicilerine aktaracak. 
23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine sayılı günler kaldı.
“Sözü Olan Herkes İçin” sloganı ile yayın yapan TV5, 23 Haziran seçim sonuçlarını da an be an ekranlarından izleyicilerine aktaracak. Seçim yasaklarının sona ermesinin ardından sonuçlar, “Tv5 Seçim Özel” canlı yayınında masaya yatırılacak.
Mustafa Yılmaz, Suat Toktaş ve Mehmet Ali Kayacı’nın hazırlayıp sunacağı “Tv5 Seçim Özel” programında, “Taha Akyol, Etyen Mahçupyan, Ahmet Taşgetiren, Binnaz Toprak, Ali Bayramoğlu, Mustafa Kurdaş, Yıldıray Oğur, Emre Bağce, Özlem Gürses, Alper Görmüş, İbrahim Kahveci ve Ali Aktaş” gibi deneyimli isimler sonuçları değerlendirecek.
31 Mart yerel seçimlerinde seçim sonuçlarının tek bir ajans üzerinden aktarılması ve bilgi akışının sağlanamaması kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu. Tv5’te olası aksaklıkların önüne geçmek adına seçim sonuçlarını hızlı ve doğru bir şekilde ekrana getirmek için hazırlıklarını tamamladı. Yapılan çalışmalar sonucu özel grafiklerle bilgilendirmelerin yapılacağı ekranda birden fazla ajansın seçim sonuçlarına yer verilecek. 
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : TV5’TEN - SEÇİM - GECESİNE - AJANS - ÖNLEMİ -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler

bahis siteleri