U14 Milli Takımı için kapsamlı oyuncu taraması yapıldı

Geride kalan sezon süresince İstanbul U13 Ligi'nde mücadele eden 400 amatör kulüpten 10.000'i aşkın oyuncu TFF Bölge Antrenörleri ve gönüllü antrenörler tarafından izlendi.

19-07-2019 19:51

Haberler � SPOR


İSTANBUL (e-ha) - Geride kalan sezon süresince İstanbul U13 Ligi'nde mücadele eden 400 amatör kulüpten 10.000'i aşkın oyuncu TFF Bölge Antrenörleri ve gönüllü antrenörler tarafından izlendi.
 
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; TFF Futbol Gelişim Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, FGD ve Genç Milli Takımlar Koordinatörü Oğuz Çetin, TFF Bölgeler Koordinatörü Nevruz Şerif'in denetiminde, TFF Bölgeler Koordinatörlüğü ve Genç Milli Takımlar işbirliği ile gerçekleştirilen bu kapsamlı tarama sonrasında tespit edilen 600 futbolcu arasında seçmeler yapıldı.
 
 
TFF Bölge Antrenörleri tarafından, Kamil Doygun'un sorumluluğunda, İstanbul'da biri Anadolu yakasında, üçü Avrupa yakasında olmak üzere 4 merkezde düzenlenen seçmeler neticesinde 154 kişilik geniş bir oyuncu havuzu oluşturuldu.
 
Futbolcuların ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği ve kulüplerin de önemli destek verdiği organizasyon sonunda belirlenen bu genç yıldızlar, 22'şer kişiden oluşan 7 karma halinde U14 Milli Takımı seçmelerine katılacak.
 
Eylül ayında daha önce Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne'de ön çalışmaları yapılan Trakya Karması'nın 22 futbolcusu da belirlenecek. Türkiye'nin diğer bölgelerinde de yapılacak seçmeler sonunda U14 Milli Takımı'nın temel oyuncu kaynağı saptanmış olacak. Ayrıca bu süreçte izlenen futbolcuların gelişimi takip edilecek, aşama kaydedenler yeniden değerlendirilecek ve gerekirse oyuncu havuzuna dahil edilecek.
 
e-Haber Ajansı (e-ha)
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız
Mehmet Adak

bahis siteleri