Volkswagen Groupe Retail France, Fortinet'i tercih etti

Volkswagen Groupe Retail France, WAN performansı ve yönetimini iyileştirmek için Fortinet'in güvenli SD-WAN çözümünü tercih etti.

08-04-2019 12:20

Haberler � TEKNOLOJİ


ANKARA (e-ha): Volkswagen Groupe Retail France, WAN performansı ve yönetimini iyileştirmek için Fortinet'in güvenli SD-WAN çözümünü tercih etti.
e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet (NASDAQ: FTNT), Volkswagen Grubu bünyesinde yer alan Fransa'nın lider perakende grubu Volkswagen Groupe Retail France (VGRF)'ın Fortinet'in FortiGate Secure SD-WAN çözümünü tercih ettiğini duyurdu. Böylece VGRF, SD-Branch'ın kapsamını şubeleri genelinde artırarak güvenli LAN ve WAN entegrasyonunu gerçekleştirdi.
Fortinet Security Fabric'in bir parçası olan Fortinet yeni nesil güvenlik duvarlarının sağladığı SD-WAN yetenekleri, VGRF'nin coğrafi olarak dağıtık olan WAN'lar arasında bağlantı kurulmasına yardımcı olan bir hibrit WAN çözümü benimsemesini ve MPLS hatlar dahil olmak üzere birbirinden farklı linkler üzerine trafiği yönlendirmesini mümkün kıldı. Fortinet'in yönlendirme, WAN optimizasyonu, uygulama kontrolü ve yeni nesil güvenlik gibi farklı özelliklerini tek bir platform üzerinden bir arada sunan FortiGate Secure SD-WAN çözümü, VGRF'nin WAN ve güvenlik sistemlerini tek bir arayüz üzerinden yönetmesini sağlıyor. Böylece, VGRF, WAN üzerindeki trafiğini ayrıştırabiliyor, gecikme sürelerini yönetebiliyor ve iş-kritik uygulamalarını önceliklendirebiliyor.
Fransa'da 70'ten fazla şehirde bulunan, 2 bin 300'ü aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren VGRF, geçtiğimiz dört yıl içinde, tüm şubelerindeki konfigürasyonların standart hale getirilmesi dahil olmak üzere, iş hedefleri doğrultusunda ağ altyapısını modernize etti. VGRF, ölçeklenebilir ve güvenilir özelliklere sahip kapsamlı ve derinlikli çözümler sunan bir güvenlik sağlayıcısı arayışı içindeydi. Bu sebeple, şirket, FortiGate Yeni Nesil Güvenlik Duvarı, FortiManager ve FortiAnalyzer dahil olmak üzere, son teknoloji ürün ve çözümlerin yer aldığı Fortinet Security Fabric'i hayata geçirdi.
Fortinet Hakkında
Fortinet (NASDAQ: FTNT) dünya genelinde büyük ölçekli şirketlere, servis sağlayıcılarına ve kamu kurumlarına güvenlik sunar. Fortinet, her geçen gün artan sanal saldırılara karşı müşterilerine akıllı ve sorunsuz koruma sağlar, sınırların ortadan kalktığı ağların artan performans ihtiyaçlarını karşılar. Ağlardaki uygulamaların, bulut sistemlerinin ve mobil cihazların karşılaştığı en kritik güvenlik sorunlarına karşı performanstan ödün vermeden güvenlik sunan tek çözüm sadece Fortinet'in Security Fabric mimarisidir. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 385 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet'e güvenmektedir. Daha fazla bilgi için: http://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs. 
e-Haber Ajansı (e-ha)
Etiketler : Volkswagen - Groupe - Retail - France - - Fortinet'i - tercih - etti -
YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız