`Yenimahalle`de her gün ortalama 9 işyerine ruhsat veriliyor`

Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları, art arda gelen kültür merkezleri ile sosyal tesisler, bölgeye olan talebi her geçen gün artırıyor. İlçede 2009 yılından bu yana iş yeri açmak isteyen 15 bin 282 esnafa iş yeri açma ruhsatı, 6 bin 547 yatırımcıya da inşaat ruhsatı verildi.

20-09-2015 11:10

Haberler � TÜRKİYE


ANKARA (CİHAN)- Yenimahalle Belediyesi tarafından yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları, art arda gelen kültür merkezleri ile sosyal tesisler, bölgeye olan talebi her geçen gün artırıyor. İlçede 2009 yılından bu yana iş yeri açmak isteyen 15 bin 282 esnafa iş yeri açma ruhsatı, 6 bin 547 yatırımcıya da inşaat ruhsatı verildi.

Belediye Başkanı Fethi Yaşar, iş yeri açılmasına yönelik artan talepten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yaşar, "Esnafın içinde bulunduğu sıkıntılı süreci çok iyi biliyorum. Bu yüzden işyeri açmak isteyen vatandaşlara her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki ne kadar çok işyeri açılırsa o kadar çok gencimiz istihdam edilir." dedi.

KÜÇÜK ESNAF DESTEKLENMELİ

Başkan Yaşar, Yenimahalle'de ekonomik dengesizliklere ve eşitsizliklere rağmen her gün ortalama 9 işyerine ruhsat verildiğini söyledi. Yaşar, "Özellikle küçük esnafın desteklenmesi gerekir. Biz de belediye olarak esnafımıza değer veriyor, sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Özellikle işyeri açma niyetinde olan vatandaşlarımıza ruhsat almaları konusunda mümkün olan kolaylıkları gösteriyoruz." diye konuştu.

İlçenin inşaat sektörünün de gözdesi olduğunu hatırlatan Yaşar, "Parklardan yollara, kaldırımlardan çevre düzenlemesine kadar birçok alanda hizmet atılımı gerçekleştirdik. İlçemiz ne kadar düzenli olursa o kadar insan bölgemizi tercih edecek ve böylelikle herkes kazanacak. Yenimahalle herkesin yaşamak ve ticaret yapmak istediği bir ilçe oldu. Bununla gurur duyuyorum." şeklinde konuştu.

CİHAN

YORUMLAR
Hen�z Yorum Yok !
�lginizi �ekebilecek di�er haberler
Mehmet Adak
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN
Sağlıkçınız

bahis siteleri