Yüzlerdeki boya: `7.2 Van` Biz Unutamadık, Siz de Unutmayın

Mevlüt Yiğit

09-11-2011 07:00


Van'daki eğlence çadırında çocukların çocukça yüzlerine boya ile kazıdıkları: "7.2 Van" "Biz Unutamadık, Siz de Unutmayın sevgili abilerimiz, ablalarımız, büyüklerimiz" mesajı vardı. Ben tarafsız olarak Yüzlere yazılan bu "boya"dan bunu anladım, bunu anlarım, bu anlamı çıkarırım.

Bazı Gazeteci meslektaşlarımız bu boyadan başka anlamlar da çıkarabilmişler. Mesela; "Depremi unutturmak için gittiler depremi hatırlattılar" gibi anlamlar.

Depremin izi böyle mi silinecek? yazmış bir meslektaşımız.  "Çocukların üzerindeki psikolojiyi atlatmaları için yapılan etkinliklerde bazı çocukların yüzlerinden depremin izi ve korkusu hala silinmedi. Farklı yüzlere bürünmeye çalışan çocukların bazılarının yüzüne 7.2 Van yazısı yazıldı. Deprem korkusunu üzerlerinden atmaya çalışan çocukların yüzlerine böyle bir yazı yazılması dikkat çekerken, depremin izlerinin silinmediği görüldü." diye devam ediyor haberin devamı.

Yani oradaki insanlar depremi henüz unutmadı. Yaşamayanlara hatırlatılması bu kadar mı zorlarına gitti ki hiç olmayacak bir anlam çıkardılar.

Olayla ilgili söz konusu derneğin sitesinde yayınlanan basın açıklamasına hiç de gerek yoktu. Anlayamayan insanlara anlatmaya çalışmanın ne anlamı var ki!

Deprem bu akşam 5,6 ile bir daha hatırlattı kendini. Onlar (Vandaki çocuklar veya büyükler) unutmadı, unutamadı. Biz depremi hissetmeyenler: Yahu bırakın biraz rahat yaşayalım, yiyelim içelim, hatırlatıp da depremi iştahımızı kaçırmayın. Bizim yaşadığımız şehirlerde olursa biz de hatırlarız(!)...

İroni....

Yorumlarınızı bekliyoruz....

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
1
Burak Tahir Bilici
Mevlüt Yiğit
Öğr. Gör. Ahmet Yaşar ZENGİN