Başarılı Öğretmenlerin yaptıkları

Total Views : 17,488
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Osmaniye’nin Kadirli Orta okulunda görev yapan Sosyal Bilgiler öğretmeni M.Vakıf Döğüşçü ile veli öğretmen sohbetinde eğitimde başarının püf noktaları hakkında bilgi verdi.

OSMANİYE (e-ha) - Osmaniye’nin Kadirli Orta okulunda görev yapan Sosyal Bilgiler öğretmeni M.Vakıf Döğüşçü ile veli öğretmen sohbetinde  eğitimde başarının püf noktaları hakkında bilgi verdi.

Bir öğrenciye, onu okulda başarılı yapan şeyin ne olduğunu sorduğunuzda, size muhteşem yeni bir kitap ya da harika bir eğitim film serisinden bahsetmeyecektir diyen Döğüşçü “ Öğretmenler öğrencilerine ulaşmayı başarabilmeleri gerekiyor başarılı eğitimcilerin yaptığı bir çok farklı şeyler vardır bunlar; Başarılı öğretmenlerin net hedefleri vardır, bir amaç duygusu vardır.Başarılı öğretmenler anında geri bildirim almadan yaşayabilirler.

Başarılı öğretmenler öğrencilerini ne zaman dinlemeleri gerektiğini ve ne zaman görmezden gelmeleri gerektiğini bilirler,olumlu davranışları olan insanlardır,öğrencilerinin başarılı olmasını bekler,mizah duygusu gelişmiştir,içtenlikle övgüde bulunurlar,risk almayı bilir,tutarlıdır,derin düşünür,kendi akıl hocalarını kendileri arayıp bulur,anne babalarla iletişim kurar,işlerinden zevk alır,öğrencilerinin ihtiyaçlarına adapte olur, sınıftaki değişimleri sıcak karşılar,yeni araçlar keşfetmeye zaman ayırır,öğrencilerine duygusal destek verir,sınıfa eğlence getirir,kalıpları yıkar,kendi konularında uzmanlardır.Bir öğretmenin dersini sevdirmesi kendini sevdirmesinden geçer. Okul idarecilerininde öğretmene rahat huzur dolu çalışma ortamı sunmaları da çok önemlidir”.dedi.

e-Haber Ajansı (e-ha) - Burhan Demircioğlu