takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle Ocak Ayının E-ticaretteki Yıldızları, Ayçiçek Yağı, Akıllı Süpürge || E Haber Ajansı

Ocak Ayının E-ticaretteki Yıldızları, Ayçiçek Yağı, Akıllı Süpürge

Total Views : 1,351
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Ocak Ayının E-ticaretteki Yıldızları, Ayçiçek Yağı, Akıllı Süpürge ve Bluetooth Kulaklık Oldu! Tüm ülkenin adeta heyecanla beklediği ve en sonunda geçtiğimiz günlerde gelen kar yağışı, e-ticaret alışverişlerine yansıdı. Hem dünyanın hem de Türkiye’nin ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından.

Tüm ülkenin adeta heyecanla beklediği ve en sonunda geçtiğimiz günlerde gelen kar yağışı, e-ticaret alışverişlerine yansıdı. Hem dünyanın hem de Türkiye’nin ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından  Doğuş Grubu çatısı altındaki Related Digital de havaların soğuması ile birlikte e-ticarette yaşanan hareketliliği mercek altına aldı. Related Digital’in verilerine göre; kar yağışının yaşandığı dönem ile birlikte son iki haftada mont satışlarında yüzde 76, bot ve çizme satışlarında ise yüzde 83 artış yaşandı. Online market alışverişlerinde de önemli bir hareketlilik meydana geldi. Online market alışverişlerinde ortalama 22 ürünün alındığı, ortalama 195 TL ödendiği belirlendi. Related Digital, Ocak ayının e-ticaretteki yıldızlarını da belirledi. Bu kapsamda Türkiye, Ocak ayında en fazla ayçiçek yağı, akıllı süpürge ve bluetooth kulaklık satın aldı. 
Tüm ülkeyi geçtiğimiz günlerde etkisi altına alan kar yağışı, e-ticaretteki hareketliliği artırdı. Hem dünyanın hem de Türkiye’nin ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından biri olarak 20 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Related Digital de bu değişimi gözler önüne seren verilerini açıkladı. Related Digital’in verilerine göre; kar yağışının yaşandığı dönem ile birlikte son iki haftada mont satışlarında yüzde 76, bot ve çizme satışlarında ise yüzde 83 artış yaşandı. Yine aynı dönemde genel ayakkabı kategorisinde yüzde 27, genel giyim kategorisinde ise yüzde 16’lık yükseliş oldu. 
Online markette satın alınan ürün ortalaması 22’ye çıktı!
Related Digital’in verilerine göre; havaların soğuması ile birlikte Türkiye soluğu online marketlerde aldı. Bu kapsamda online market alışverişlerinde ortalama 22 ürün satın alındı. Ve söz konusu alışverişler için ortalama 195 TL ödendi. Online market alışverişlerinde en çok satın alınan ürünler ise bakliyat, bisküvi ve şekerleme, meyve olarak muz, portakal, mandalina, sebze olarak ise patates, havuç ve limon oldu.
Vitamin satışlarında yüzde 66 artış yaşandı!
Pandemi dönemi ile birlikte satışlarında büyük bir artış yaşanan vitaminler Ocak ayında da yükselişini sürdürdü. Bu kapsamda bu yılın Ocak ayında 2020’nin Ocak ayına göre vitamin satışlarında yüzde 66 artış meydana geldi. Söz konusu kategorideki ortalama sepet tutarı ise 237 TL olarak belirlendi. En çok tercih edilen ürünler ise “C vitamini” ve “multivitamin” oldu. 
Ocak ayının üç yıldızı!
Related Digital Ocak ayının e-ticaretteki yıldızlarını da belirledi. Verilere göre bu ayın yıldızları üç farklı kategorideki üç ayrı ürün oldu. Bu kapsamda Ocak ayında, en fazla son dönemde fiyat artışlarının yaşandığı ayçiçek yağı, yine pandemi döneminde satışları katlanan akıllı süpürge ve bluetooth kulaklık satın alındı. En çok online alışveriş yapan iller ise; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kocaeli ve Adana olarak belirlendi.  
Related Digital Group Hakkında
1999 yılında Euromessage adıyla kurulan Related Digital, dünyanın ilk dijital pazarlama teknoloji ve servis sağlayıcılarından biridir. Grup, İstanbul, Hamburg, Dubai ve Londra’daki ofislerindeki 150 civarında uzmanıyla yurtiçi ve yurtdışında 1.000’e yakın kuruma entegre çözümler sunmaktadır. Aralarında Estee Lauder, Ikea, GAP, Siemens, Turkcell, GarantiBBVA, Allianz’ın da bulunduğu çok sayıda ismin global çözüm ortağı olan Related Digital, Türkiye’de de Akbank, Boyner gibi sektörünün önemli oyuncularına hizmet vermektedir. Related Digital, dünya çapında bir SaaS teknoloji şirketi olarak şirket satın alma ve yatırım stratejisiyle istikrarlı büyümesini sürdürmektedir. 20 yıldır teknoloji alanında hizmet sunan Related Digital, omnichannel (çoklu kanal) pazarlama platformu hizmetleri, yapay zekâ destekli büyük veri analizi, segmentasyon, kişiselleştirme, pazarlama çözümleri ve ürün önerileri geliştirmektedir. Daha fazla bilgi için relateddigital.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
e-Haber Ajansı (e-ha)