Firma Eğitime Destek Veriyor, Gelecek Onların Elinde

Total Views : 2,098
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Dünyanın en büyük kahvaltılık gevrek ve atıştırmalık üreticisi Kellogg, ‘Gelecek Onların Elinde’ sloganından yola çıkarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Migros iş birliği ile ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine ve öğün ihtiyacına destek oluyor.

Dünyanın en büyük kahvaltılık gevrek ve atıştırmalık üreticisi Kellogg, ‘Gelecek Onların Elinde’ sloganından yola çıkarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Migros iş birliği ile ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine ve öğün ihtiyacına destek oluyor. Kellogg Türkiye’nin bu yolculuktaki hedefi, bin çocuğa bin tablet ve toplamda on beş bin öğün Coco Pops götürmek.

İnsanların sadece karınlarını doyurmak için beslendikleri değil, besin ihtiyaçlarını tam olarak karşıladıkları iyi ve adil bir dünya vizyonuyla çalışan Kellogg, Migros mağazalarında satışa sunulan ürünlerinin geliri ve TEGV’in destekleri ile Türkiye’nin dört bir yanındaki teknolojiye erişimi olmayan çocukların hem eğitimine hem de günlük öğünlerine destek olacak. Böylece Kellogg’un tüm dünyada ihtiyaç sahiplerine kahvaltılık öğün ulaştırdığı “Better Days” projesi de Türkiye’de ilk kez hayata geçecek. Kellogg, sosyal sorumluluk projeleri kapmasında ihtiyaç sahiplerini destek olmaya devam edecek.

Paha biçilemez bir mutluluk

Kellogg Türkiye Genel Müdürü Burcu Yazıcı, TEGV ile birlikte yürüttükleri bu önemli iş birliğinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine katkıda bulunmanın paha biçilemez bir mutluluk olduğunu söyledi. Yazıcı, “Kellogg olarak vizyonumuz, insanların yalnızca doymak için yedikleri değil, besin ihtiyaçlarını tam olarak karşıladıkları iyi ve adil bir dünya. Çocukların geleceğine önem veriyoruz ve onların gelişimi, gelecekte mutlu ve başarılı olması önceliğimiz. Bu nedenle böyle anlamlı bir projeyi hayata geçirme kararı aldık. Çocukların Covid-19 koşullarında hayata geçirilen uzaktan eğitim sürecini daha verimli geçirmeleri için TEGV iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz bu projeyle Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara ulaşacak, bin tablet bilgisayarı ve Coco Pops ürünlerini çocuklarla buluşturacağız. Migros mağazalarından alınacak her Kellogg’s ürünü ile eğitime katkı sağlayacağız” dedi.

TEGV’in programlarına kolay giriş

Yazıcı, sözlerine şöyle sürdürdü: “Özellikle uzaktan eğitimin devam ettiği bu günlerde, dağıtacağımız tablet bilgisayarlarla EBA sistemine rahatlıkla giriş yapabilecek olan çocuklar, TEGV’in Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal ve Duygusal Öğrenme alanlarında sunduğu okul destek programlarına da ulaşabilecekler.”

Kellogg hakkında

Kellogg Şirketi (NYSE: K) olarak vizyonumuz insanların yalnızca karınlarını doyurmak için yedikleri değil, besin ihtiyaçlarını tam olarak karşıladıkları iyi ve adil bir dünyadır. Güvenilir markalarımızla, herkesin sofrada bir yer bulduğu, daha iyi günler için çalışıyoruz. Halihazırda dünyanın 180 ülkesinde Kellogg’s tahıl gevrekleri sevilerek tüketilmektedir. 20’den fazla ülkede üretim tesisi bulunan Kellogg, dünya çapında güçlü markalara sahiptir: Pringles®, Cheez-It®, Special K®, Kellogg's Frosted Flakes®, Pop-Tarts®, Kellogg's Corn Flakes®, Rice Krispies®, Eggo®, Mini-Wheats®, Kashi®, RXBAR®, MorningStar Farms® bunlardan bazılarıdır.

Kellogg’un dünyada net cirosu 2020 yılında yaklaşık 13.8 milyar dolardır, temelde atıştırmalık ürünler ve kahvaltılık gevrek, dondurulmuş gıda ve noodle gibi pratik yiyeceklerden oluşur. Kellogg’s® Better Daysplatformunun bir parçası olarak, dünyada açlığı sonlandırmaya yardımcı oluyor ve 2030 yılına kadar 3 milyar insan için “daha iyi günler” sağlamayı hedefliyoruz.

www.KelloggCompany.com veya www.OpenforBreakfast.com sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kellogg, Türkiye pazarına 2005 yılında giriş yapmıştır. Türkiye pazarında güçlü bir oyuncu olan Kellogg, Kellogg’s Corn Flakes, Coco Pops, Special K, Pringles gibi bilindik markalarıyla tüketicilerine lezzetli ürünler sunmaktadır.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 25 yerleşik ilde 8 Eğitim Parkı, 30 Öğrenim Birimi, 20 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası iş birlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

e-Haber Ajansı (e-ha)