takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle Çiftçiye fidan desteği || E Haber Ajansı

Çiftçiye fidan desteği

Total Views : 132
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Hayvancılığı Geliştirme Birliği (HAGEL) tarafından 'Kırsal kalkınmayı destekleme projeleri' gerçekleştiren 80 bin adet çilek fidesi ve 1500 adet incir fidanı, Gemlik ilçesinde çiftçilere dağıtıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Hayvancılığı Geliştirme Birliği (HAGEL) tarafından 'Kırsal kalkınmayı destekleme projeleri' gerçekleştiren 80 bin adet çilek fidesi ve 1500 adet incir fidanı, Gemlik ilçesinde çiftçilere dağıtıldı. 

Bursa'da yönlendirme kalkınmanın geliştirilmesi ve tarımın hedefiyle kaliteli fide, fidan ve tohumluk dağıtımı olmak üzere çiftçilerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, üretimi desteklemeye devam ediyor. Kırsal kalkınmayı destekleme projeleri kapsamında bugüne kadar 650 bin fidanı lehiyle buluşturan Büyükşehir Belediyesi, onun sene 1.5 milyon fide ve fidan desteği vermeyi hedefliyor. 2023 sonu itibariyle 750 futbol sahası büyüklüğünde alan 5 milyonu aşkın fide ve fidanı Bursa tarım ilçesinde incir, çilek ve örnek kivi bahçesi projelerini hayata geçiriyor. Gemlik İlçe Tarım Müdürlüğü'nde törende düzenlenen törende, HAGEL işbirliğiyle 13 mahallede bulunan 180 alaniye 1500 adet Bursa siyah inciri fidanı, Haydariye mahallesinde bulunan 10 çiftçiye 80 bin adet albion cinsi çilek fidesi ve 20 top malç naylonu verildi. Demon öğrenme amaçlı kivi yetiştiriciliği projesi ise Kurşunlu mahallesinde 500 metrekarelik bahçede bahçede başlandı. 

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, Bursa'nın tarım alanında çok zengin bir yapıya sahip olduğunu söyledi. Başkanvekili Süleyman Çelik, çiftçinin yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti. Katma değeri yüksek ürünler noktasında Büyükşehir Belediyesi'nin önemli yatırımları dile getiren Çelik, “Bursa Büyükşehir Belediyesi tüm işlerinde insan olduğunu hareket etmektedir. Şehrin ihtiyacı duyduğu projede yer almaktadır. Gemlik ilçesinde de çiftçimizin yararına olacak bir çalışmayı başlattık. Yılda 1.5 milyon fide ve fidan desteği istiyoruz. Hayata geçirilen bu proje çiftçiye hayırlar getirmesini temenni ediyorum ”dedi. 

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, projeyle Gemlik'te çiftçinin ekonomik geliştirmeyi ve zeytine bağlı yapının rahatlatılmasını amaçladıklarını anlattı. Diğer projelerde olduğu gibi bu projede de Büyükşehir Belediyesi'nin önemli destekleri olduğunu söyleyen Aygül, Büyükşehir Belediyesi'ne ve destek veren tüm kurumlara teşekkür etti. Aygül, kivi ve inciri ilk kez uygulayacak olan çiftçilere başarılar diledi. 

Konuşmaların ardından Başkanvekili Süleyman Çelik, İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, AK Parti Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Şamil Yiğit ve meclis Üyeleri tarafından çiftçilere fide ve fidanlar teslim edildi.

e-Haber Ajansı (e-ha)