takipçi satın al bitcoin haberleri hande ercel jigolo şirketleri ilbet yabancı dizi izle Fuarizmir’e Güvenli Alan Sertifikası || E Haber Ajansı

Fuarizmir’e Güvenli Alan Sertifikası

Total Views : 196
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Türkiye'nin en büyük ve en modern fuar alanı Fuar İzmir, Covid-19'a karşı karşı olduğu önlem ve uygulamalar ile TSE tarafından güvenli alan olarak tanımlandı. Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi ile tescillendi.

İZFAŞ, fuarcılık sektöründe ilk kez çeviri hizmette kalite belgesini bugüne kadar sürdürüyor. Türkiye'nin en büyük ve en modern fuar alanı Fuar İzmir, Covid-19'a karşı karşı olduğu önlem ve uygulamalar ile TSE tarafından güvenli alan olarak tanımlandı. Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi ile tescillendi.

2020 yılında ertelenen fuarlara 2021 yılında ev tomar yapacak İZFAŞ, yeni fuar dönemi için hazırlıklarını tamamladı. Fuarların sağlıklı ve güvenli bir şekilde düzenlenebilmesi için tüm önlemleri alan İZFAŞ, “TSE Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı” şartlarını yerine getirerek TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazandı.

MODEKO ile kapılarını açtı

Türkiye'de fuarcılığın başladığı ve yüzlerce organizasyona ev dönüş yapan İzmir'de pandemi gelişimindeki kısıtlamadan sonraki ilk fiziki fuar, MODEKO - 32. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı oldu. 300'e yakın katılımcı, uluslararası alım heyeti programı ile yerli ve yabancı ziyaretçileri buluşturan MODEKO, Covid-19 önlemlerine bir şekilde gerçekleştirilerek fuarcılık sektörüne de umut aşıladı. Fuarizmir bu fuarda, “TSE Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı” şartlarını yerine getirdi. 

Mermer İzmir damga vuracak

Pandemi nedeniyle 2020 yılında düzenlenemeyen Türkiye'nin en büyük fuarı Mermer İzmir ise, 25-28 Ağustos tarihleri ​​arasında kapılarını 26'ncı kez açacak. Uluslararası Taş Kongresi ve Dünya Taş Forumu, uluslararası taş şirketleri ile uzman isimleri bir araya getirecek.

Sağlıklı ve güvenli fuarlar

Kurulduğu günden bugüne dek İzmir'i fuarlar kenti yapma hedefini sürdüren İZFAŞ, dünyanızda görmeye göre değişen sektörüne alternatif çözümler sunmaya devam ediyor. Pandemi fiziksel olarak bir araya gelemeyen sektör temsilcilerine dijital çözümler sunarak fuarcılığa yeni bir vizyon kazandıran İZFAŞ, ticaretin yeniden canlanması ile hayata geçmeye egzersiz fiziksel olarak bir araya gelemeyen sektöre giriyor. TSE denetimlerinden geçerek TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan İZFAŞ'ın fiziksel fuarlar süresince uygulayacağı işlem ise şu şekilde:   

Dünya Sağlık Örgütü ve TC Sağlık Bakanlığı güncel kurallar ve yayımlanan genelgeler uygulanacak. Fuar giriş yapan yapan, katılımcı ve görevlilerin HES kodları kontrol edilecek ve ateşi ölçülecek. Ateşi 38 derece ve üzerinde çıkanların alana girişi yapılmayacak ve en sağlık kuruluşuna yönlendirilecek. Fuarizmir alanı çalışan, katılımcı ve görevliler dahil kişi sayısı kapalı alan 10 binasında olacak şekilde sınırlandırılacak. Alandaki kişiler sosyal mesafe kurallarına göre bekletilecek ve aralarında en az 1,5 metre mesafe olacak yer bilgisi konacak. Alanda sürekli sesli, yazılı ve görsel duyuru ve anonslar yapılacak. Tüm giriş ve çıkışlar, teması gelecek şekilde düzenlenecek. Giriş ve çıkışlar için tek yönlü işaretler konacak. Tüm ziyaretçi, katılımcı ve görevlilerin bulundukları süre boyunca kullanmaları zorunlu kılınacak. Nemlenen ve kirlenen maskeler için maske atölyede bulunacak. Fuarizmir alanı girişlerinde ve stantta TC Sağlık Bakanlığı uygunluğunda el antiseptiği bulunacak. Stantlarda ziyaretçi kabul edilmeyecek. Kitap, broşür ve dergiler dahil olmak üzere tüm eşyaların dağıtılması yasaklanacak. Alanda sık sık dokunulan yüzeylerin sürekli olarak temizliğine dikkat edilecek. Organizatör, ziyaretçi, ziyaretçi ve görevliler için bilgilendirme Covid-19 bilgilendirme metni ve talimatlara uyulması ve öğretilecek. C Sağlık Bakanlığı uygunluğunda el antiseptiği bulunacak. Stantlarda ziyaretçi kabul edilmeyecek. Kitap, broşür ve dergiler dahil olmak üzere tüm eşyaların dağıtılması yasaklanacak. Alanda sık sık dokunulan yüzeylerin sürekli olarak temizliğine dikkat edilecek. Organizatör, ziyaretçi, ziyaretçi ve görevliler için bilgilendirme Covid-19 bilgilendirme metni ve talimatlara uyulması ve öğretilecek. C Sağlık Bakanlığı uygunluğunda el antiseptiği bulunacak. Stantlarda ziyaretçi kabul edilmeyecek. Kitap, broşür ve dergiler dahil olmak üzere tüm eşyaların dağıtılması yasaklanacak. Alanda sık sık dokunulan yüzeylerin sürekli olarak temizliğine dikkat edilecek. Organizatör, ziyaretçi, ziyaretçi ve görevliler için bilgilendirme Covid-19 bilgilendirme metni ve talimatlara uyulması ve öğretilecek.

e-Haber Ajansı (e-ha)