Muhtarın Paylaşımını Beğenen İşçiler Belediye Tarafından İşten Çıkarıldı

Total Views : 44,085
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

OSMANİYE (e-ha) Osmaniye'nin Düziçi ilçesi CHP'li Yarbaşı Belediyesi muhtarın paylaşımını beğenen 4 işçisini işten çıkardı.

e-Haber Ajansı (e-ha) editörünün kaynağından aldığı bilgiye göre; Yarbaşı beldesi  Karacaören Mahallesi Muhtarı  Yunus Mart sosyal medya hesabından;

"Yarbaşı Belediye başkanı  Sosyal Medya paylaşımım Nedeniyle " Duran Duru Bir paylaşım yapmış Yarbaşı Belediyesi Tunceli Belediye Başkanı  Fatih Mehmet Maçoğlu’nu davet etmiş.  İnanmıyorum yapmaz" paylaşımında bulundum. Her fırsatta demokrasiden ve özgürlükten dem vuran Yarbaşı  Belediye  başkanı bu paylaşımım nedeniyle saat 20.27 de şahsimi arayarak tehdit ve hakaret etmiştir.  Biz de diyoruz ki ey başkan Allahtan başka kimseden korkumuz yok bunu bil ve doğruları dun söyledik bu gün de söyleyeceğiz yarın da. Sözlerini aynen sana iade ediyoruz ve hukuki sürecimizi de başlattık ve takipçisi de olacağız. Takdiri değerli halkımıza bırakıyorum. Hepinizi de saygıyla selamlıyorum." paylaşımı yaptı.

Bu sosyal medya paylaşımını beğenen 4 belediye işçisi Bülent Aksoy, Yakup Çapar, Ali Önal ve Uygar Önal “siz bizim işimizi aksatıyorsunuz” denilerek Bbelediye tarafından işten çıkarıldı.

İşten çıkarılan işçiler, mahkeme kararı ile itiraz etmeyi düşündüklerini, hukuki olarak haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirttiler.

e-Haber Ajansı (e-ha)