Mobilya Alışverişlerinde Alışkanlıklar Değişti!

Total Views : 153
Zoom In Zoom Out Sonra Oku Print

Koltuk takımı, oturma grupları, yatak odası takımı, yemek odası takımı gibi tüm mobilya ürünlerinde yaşanan bu gelişim ve değişim, alışveriş alışkanlıklarına da yansıdı.

Mobilya, evimizi anlamlı kılan, yaşam alanlarımızı oluşturan ve hayatımızı kolaylaştıran eşyalardır. Bu eşyalar, geçmişten günümüze kadar geçen zamanda değişikliğe uğrayarak karşımıza çıkmıştır. Teknolojinin gelişmesi ve alanında başarılı mimarların artmasıyla birlikte mobilyaların işlevselliği ve çeşitliliği de artış göstermiştir. Mobilya sektörünün her geçen gün büyümesi, birçok farklı markanın da pazara girmesine yol açmıştır.

Koltuk takımı, oturma grupları, yatak odası takımı, yemek odası takımı gibi tüm mobilya ürünlerinde yaşanan bu gelişim ve değişim, alışveriş alışkanlıklarına da yansıdı.

Büyüyen Pazarın ve Artan Satışların Yüzde 40’lık Bölümünü Koltuk Takımları Oluşturuyor!

Tüm mobilyaların hayatımızda ayrı bir yeri ve kullanım amacı vardır. Fakat koltuk takımı modelleri herkes için en önemli parçalar arasında yer alır. Çünkü oturmak, dinlenmek, uyumak, misafir ağırlamak gibi tüm eylemleri gerçekleştirmemize olanak sağlar. Salon takımı modellerinin bu kadar önemli olması, işlevsel ve tasarım olarak gelişmesine ve fazla tercih edilmesine sebep oluyor.

Geçmişten günümüze izlerini taşımayı başaran klasik koltuk takımları ve chester koltuk takımı hiç modası geçmeyen takımlar arasında yer almaktadır. Günümüzde ise tasarımları ile dikkat çeken modern koltuk takımları ve spor koltuk takımları gibi farklı modeller karşımıza çıkmıştır. Farklı tasarımların ve çeşitli renk seçeneklerinin sunulması herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Her ne kadar mobilya markaları ve çeşitliliği artsa da, köklü mobilya firmalarının koltuk takımı modelleri daha fazla tercih ediliyor. Tabi bu durumun yıllardır mobilya sektörünün içinde olarak müşterilerin isteklerini anlamaları ve güvenilirlik kazanmaları etkili olmuştur. Bu köklü firmalardan biri olan Gündoğdu Mobilya, 2021 yılı koltuk takımı modelleri ile en çok tercih edilen mobilya firmaları arasında yer almıştır.

Geçmişten Günümüze Mobilyaların Değişimi

Mobilyalar, eski yıllardan günümüze kadar ihtiyaç duyduğumuz, hayatımızın vazgeçilmez parçalarıdır. Teknolojinin ve yaşam şartlarının değişmesi ile birlikte mobilya sektöründe de göz ardı edilmeyecek değişikler yaşandı.

Oturma grubu, yatak, bahçe – balkon mobilyaları, genç odası, ofis mobilyası gibi tüm mobilyalar müşterilerin ihtiyaçlarına göre gelişti ve değişti.

Günümüz yaşam şartlarında, toplumdaki bireylerin çoğunluğu, zamandan tasarruf yapmaya çalışmaktadır. Daha fazla efor ve zaman harcamak istemeyen toplum, kullanımı kolay mobilyalara yönelmeye başladı. Daha rahat açılıp yatak olabilen oturma grupları, kolay açılıp kapanan ve kullanım avantajı sağlayan gardırop modelleri, temizlenmesi zaman almayan sade mobilya seçenekleri tercih edilemeye başlandı.

Teknolojinin Gelişmesi İle Birlikte Mobilya Alışverişlerindeki Tüm Ezberler Bozuldu!

Teknolojinin gelişimi tüm dünyayı etkilediği gibi mobilya sektörünü de etkiledi. Gelişen teknoloji ve mobilya pazarının büyümesi ile birlikte farklı ürün seçenekleri karşımıza çıkmaya başladı.

Mobilya, hayatımızın o kadar kolaylaştırıyor ki, kesinlikle bir lüks değil adeta zorunluluktur. İhtiyaçlarımıza cevap veren bu eşyaların ise günümüze ve gelişen teknolojiye ayak uydurması gerekir. Gelişen teknolojiye ve tüketici ihtiyaçlarına cevap veremeyen mobilya markaları, sektör içerisinde kaybolmaya mahkum olmuştur. Sektörde yerini korumak ve daha iyi işlere imza atmak isteyen firmalar, tüm yenilikleri müşterilerine sunmalıdır. Bunu başaran köklü firmalardan bir tanesi olan Gündoğdu Mobilya, ivmesini sürekli arttırmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, yalnızca mobilya tasarımları değişmedi. Tüketicilerin alışveriş yapma alışkanları da tamamen farklılaştı. Örneğin; eskiden bir koltuk takımı alırken, mağazaya gider ürünü görür ve beğenirsek satın alırdık. Son yıllarda internetin gelişimi ve büyük markaların tüm ürünlerini web sitelerinde yayınlaması ile birlikte, müşteriler de internetten mobilya alma alışkanlığına sahip oldu.

Covid – 19 salgının çıkması ile birlikte evden çıkmak istemeyen ve küçük alanlara girmek istemeyen tüketiciler, tüm mobilya alışverişini internetten yapmaya başladı. Tabi, internetten alışveriş yaparken güvenilir markaları tercih etmek en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Güvenilir olmayan bir markadan yapacağınız alışverişten memnun kalmama olasılığınız maalesef yüksek. Siz de alışverişinizi internet üzerinden yapıyor ve koltuk takımı veya herhangi bir mobilya ürünü almayı düşünüyorsanız, bilinen köklü firmaları tercih etmeniz gerekiyor. Bu konuda size son yılların en çok tercih edilen mobilya firması olan Gündoğdu Mobilya’yı önerebiliriz. Alışveriş yapmadan önce bu firmayı ve diğer köklü firmaları araştırabilir, alışverişinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.